Poznań Motor Show 2017 – informacje i 5 premier, które chcę tam zobaczyć

Nadchodzi przełom marca i kwietnia, co dla fanów samochodów, motocykli i innych pojazdów w Polsce oznacza jedno – że największe targi motoryzacyjne w naszym kraju są coraz bliżej. Z tej okazji przedstawię istotne, z punktu widzenia odwiedzających, informacje o edycji 2017 oraz 5 samochodów, którym na pewno na targach w Poznaniu się przyjrzę.

Zacznijmy od informacji. Na Poznań Motor Show jeżdżę już od kilku lat i przy okazji każdej edycji na Autoblog24 pojawiają się teksty o tym wydarzeniu. Niektóre są dedykowane konkretnemu rokowi, ale część z nich jest uniwersalna. Dlatego, aby się nie powtarzać podsyłam linki do 2 artykułów, które wciąż według mnie są aktualne:

A teraz przejdźmy do kilku najważniejszych faktów dotyczących tegorocznego wydarzenia motoryzacyjnego w Poznaniu. Zacznijmy od tego, gdzie i kiedy one w ogóle się odbywają. Otóż miejscem, które gości PMS są niezmiennie od lat hale Międzynarodowych Targów Poznańskich, które mieszczą się przy ulicy Głogowskiej 14. Poznań Motor Show 2017 rozpoczyna się w czwartek 6 kwietnia dniem dla mediów (czyli press day – chociaż nie do końca jest to prawidłowa nazwa, o czym poniżej), podczas gdy reszta zwiedzających będzie mogła podziwiać wytwory przemysłu motoryzacyjnego w dniach 7-9 kwietnia (piątek-niedziela).

Targi motoryzacyjne Poznań - zdjęcie hali

Pisałem o tym, że dzień dla mediów nie jest najbardziej fortunnym określeniem, ponieważ nie trzeba być z prasy, radia czy telewizji, aby móc wejść na hale w czwartek. Wystarczy po prostu więcej zapłacić, dlatego teraz porównajmy ceny biletów:

  • Czwartek 6 kwietnia (press day) – 100 zł w przedsprzedaży, 120 zł w kasach
  • Piątek 7 kwietnia – 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w kasach
  • Sobota 8 kwietnia – 23 zł w przedsprzedaży, 30 zł w kasach
  • Niedziela 9 kwietnia – 18 zł w przedsprzedaży, 25 zł w kasach

Dodatkowo oferowane są bilety rodzinne, dostępne tylko w kasach w dniach odbywania się PMS 2017. W tym przypadku, gdy na targi wchodzą 3 osoby spokrewnione, w tym 1 dziecko poniżej 13 roku życia, to cena biletu na dany dzień dla jednej osoby wynosi tyle, co w przedsprzedaży (czyli 15, 23, 18 zł). Na koniec przedstawiam mapkę przedstawiającą co gdzie się będzie działo.

Poznań Motor Show 2017 - plan wystawy

Ciekawe premiery

Teraz przedstawię 5 samochodów, które naprawdę chętnie zobaczę na Poznań Motor Show 2017. Kolejność losowa.

1. DS 7 Crossback

DS7 Crossback zadebiutuje w 2017 roku

Więcej pisałem o nim tutaj. Luksusowy, bardzo intrygujący duży SUV tej francuskiej marki. Zobaczyć go na żywo będzie bardzo przyjemnie. Zobaczymy czy da się też usiąść za kierownicą :)

2. Volkswagen Arteon

Volkswagen Arteon - nowy model z 2017 roku

Czyli bardziej dopasiony Passat, cechujący się nadwoziem typu Gran Turismo. Mimo, że VW nie są raczej samochodami, które wzbudzają ogromne emocje, to ten model naprawdę może budzić zainteresowanie.

3. Nowy Hyundai i30

2017 - nowy Hyundai i30

Samochód niezwykle intrygujący dlatego, że w zalewie efektownych stylistycznie hatchbacków, wygląda on tak, jakby podczas premiery miał już kilka lat na karku. Ładnie, ale wyjątkowo poprawnie i bezpiecznie – przynajmniej na zdjęciach, więc bardzo chcę zweryfikować te odczucia na żywo.

4. Aston Martin DB11

Aston Martin DB11 - nowy supersamochód

Co tu więcej mówić – zobaczyć takie auto na żywo to super sprawa :)

5. Volvo XC60

Nowe Volvo XC60 - 2018

Niby nic nowego, bo średniej wielkości SUV charakter odziedziczył po innych modelach z gamy, ale nowe Volvo są tak ładne, że i tak będę czekał na spotkanie z nim „reflektor w oko”. Przy okazji – jeśli ktoś chce przeczytać test poprzedniej generacji tego modelu, to zapraszam tutaj.

Na Autoblog24 jak zawsze podrzucę zdjęcia i relację z targów motoryzacyjnych w Poznaniu 2017, więc trzymajcie rękę na pulsie w drugi weekend kwietnia :)

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...