Poznań Motor Show 2019 – bilety, dojazd, inne informacje, premiery

Jak co roku na przełomie marca i kwietnia Poznań stanie się stolicą motoryzacji w Polsce, ponieważ odbywać się będzie kolejna edycja największych w naszym kraju targów motoryzacyjnych – Poznań Motor Show. Wypada zatem przedstawić co warto wiedzieć wybierając się na PMS 2019 i jakie samochody będzie można na nim znaleźć.

Zacznijmy od podstaw, czyli o odpowiedzi na pytania: kiedy, za ile i gdzie.

Targi odbywają się w dniach 28-31 marca. Pierwszy ich dzień, jest czasem zarezerwowanym głównie dla mediów, ale zainteresowani nie będący przedstawicielem żadnej gazety, strony internetowej czy kanału YT traktującego o motoryzacji też będą mogli wziąć w nim udział. Będą musieli oni jednak przygotować się na większy wydatek, bo wstęp na część prasową odbywającą się od 9:00 do 14:00 kosztuje 500 zł. W godzinach 14:00-19:00 startuje VIP Day, na którego bilety w przedsprzedaży kosztują 120 zł, a w kasach w dniu wydarzenia 140 zł. Bilety kupić można tutaj.

Pozostałe dni trwania targów są już przeznaczone dla fanów motoryzacji nie pracujących w zawodzie dziennikarza i na nie bilety kosztują odpowiednio (najpierw podaję ceny w przedsprzedaży / później w kasach): piątek 25 zł / 29 zł, sobota 30 zł / 35 zł, niedziela 25 zł / 29 zł.

Poznań Motor Show 2017 - stoisko VAG

Ceny na czwartek i pozostałe dni jak widać znacząco się różnią. Płacąc więcej i udając się na Poznań Motor Show w czwartek otrzymuje się mniejsze tłumy na halach, mniejsze kolejki do samochodów. Wydając maksymalną kwotę 500 zł można też liczyć na udział w prezentacjach producentów, przedstawiających nowe modele. Od piątku do niedzieli chętnych do oglądania będzie na pewno zdecydowanie więcej – co potwierdzały zeszłe edycje, z halami wypełnionymi gośćmi PMS.

Kolejne pytanie, na które warto odpowiedzieć jest związane z lokalizacją. Poznań Motor Show odbywa się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich, które mieszczą się przy ulicy Głogowskiej 14. Na teren MTP dostać się można na pięć sposobów:

  • Wejściem Wschodnim (ul. Głogowska, od strony Mostu Dworcowego)
  • Wejściem Południowym (ul. Głogowska, była restauracja McDonald’s)
  • Wejściem naprzeciw hotelu Sheraton (pawilon 3A, ul. Bukowska)
  • Wejściem Północnym (WTC, ul. Bukowska)
  • Wejściem Zachodnim (ul. Śniadeckich)

Targi motoryzacyjne w Poznaniu - hala wystawiennicza

Mieszkańcom Poznania gorąco polecam dojechać na targi komunikacją miejską, która przy zakupie biletu w przedsprzedaży jest darmowa. Zostawienie samochodu niedaleko MTP może być trudne, więc jeśli już ktoś przyjedzie własnymi czterema kółkami, zostają płatne parkingi w okolicy. Osobiście zawsze korzystałem z parkingu przy ul. Matejki 63 i nigdy na niego nie narzekałem.

Atrakcje

A co będzie można zobaczyć na targach? Gdybym wymieniał wszystkie samochody i producentów, to kółko myszki uszkodziłoby się Wam pewnie od nadmiernego przewijania, dlatego skupię się na kilku ciekawych premierach, które czekają Poznań Motor Show 2019.

Hyundai Nexo

Hyundai NEXO

NEXO to SUV zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi. W Polsce infrastruktura do ładowania aut elektrycznych jest wciąż kiepska, a co dopiero mówić o ogniwach paliwowych. Trudno zatem traktować to auto jako ciekawą ofertę zakupową w naszym kraju, ale obcowanie z motoryzacją przyszłości jest naprawdę ciekawe, więc na to auto zdecydowanie warto będzie rzucić okiem.

Mazda 3 sedan 2019

Mazda 3

Po raz pierwszy w Polsce Mazda zaprezentuje na Poznań Motor Show 2019 swoją nową „trójkę”, tylko w nadwoziu sedan. Osobiście jeszcze nigdy tego modelu w wersji hatchback nie spotkałem, więc możliwość bliższego przyjrzenia się sedanowi będzie kusząca.

Mitsubishi ASX 2020

Mitsubishi ASX 2020

Bardzo jestem też ciekaw jakie wrażenie na żywo zrobi ASX po najnowszym liftingu. 10-letni model, który bez wprowadzania nowej generacji upodobnił się do nowego Eclipse Crossa. Na zdjęciach wygląda dobrze, ale budzi obawy o spójność – bo to w końcu tylko lifting. Jak wypadnie na żywo?

Volkswagen Passat 2020

Volkswagen Passat

Passat nie doczekał się jeszcze nowej generacji, a liftingu który dostosować ma go do oczekiwań klientów w dzisiejszych czasach. Zmiany na zewnątrz nie są ogromne, więcej dzieje się w kwestii nowych rozwiązań technologicznych.

A to tylko część premier i niewielka część aut, które na Poznań Motor Show się pojawią – wypada zatem zaznaczyć sobie na czerwono końcówkę marca 2019.

Najnowsze teksty

Volkswagen Passat B9 2.0 TDI 150 KM Exclusive – TEST

Volkswagen Passat B9 występuje wyłącznie w nadwoziu kombi, a patrząc na zmiany zachodzące współcześnie w gamie modelowej tego niemieckiego...