Poznań Motor Show 2018 – wszystkie przydatne informacje w jednym miejscu

Niebawem będzie miało miejsce ważne wydarzenie w kalendarzu wszystkich miłośników motoryzacji. Największe targi motoryzacyjne w Polsce Poznań Motor Show 2018 odbędą się w terminie od 5 do 8 kwietnia.

Jak co roku pasjonaci samochodów i innych pojazdów w pierwszych dniach wiosny będą mogli podziwiać nowości motoryzacyjne podczas targów w Poznaniu. W tym roku planuję po raz pierwszy uczestniczyć w tym wydarzeniu, dlatego już czuję się podekscytowana tym faktem. Poniżej chciałam zamieścić kilka informacji organizacyjnych dotyczących Poznań Motor Show 2018 oraz to na co czekam jadąc pierwszy raz na targi motoryzacyjne.

Kiedy i gdzie odbędą się targi

Jak już wyżej wspomniałam Poznań Motor Show 2018 odbędzie się w terminie 5-8 kwietnia. Tak jak w poprzednich latach ta największa impreza motoryzacyjna w Polsce ulokowana zostanie w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich, które mieszczą się przy ulicy Głogowskiej 14 w – jak wskazuje nazwa – Poznaniu.

Aby dostać się na targi zwiedzający będą mogli skorzystać z pięciu wejść: przy ul. Głogowskiej od strony Mostu Dworcowego, przez byłą restaurację McDonald’s, naprzeciw hotelu Sheraton, północnego WTC od ul. Bukowskiej albo również zachodniego od ul. Śniadeckich.

Targi motoryzacyjne w Poznaniu - hala wystawiennicza

Parking

Bardzo istotną kwestią organizacyjną jest parking. Goście Międzynarodowych Targów Poznańskich będą mogli korzystać z całodobowego strzeżonego parkingu na 850 miejsc postojowych przy ul. Matejki 63. Odległość parkingu od terenów wystawowych nie jest duża, ponieważ wynosi jedynie 350 metrów, czyli zaledwie kilka minut spacerem.

Ważne są również opłaty za parking, które są zróżnicowane w zależności od tego jakim pojazdem udamy się na targi. Otóż zgodnie z zaleceniami samych organizatorów na teren Poznań Motor Show 2018 najlepiej udać się komunikacją miejską, wtedy zaoszczędzimy na opłatach i czasie spędzonym w poszukiwaniu miejsca parkingowego, bo te przecież są ograniczone, a impreza przyciąga każdego roku dużą liczbę oglądających.

Wracając do meritum i opłat parkingowych dla zmotoryzowanych to te kształtują się następująco: 2 PLN za godzinę dla pojazdów jednośladowych, 4 PLN za godzinę dla samochodów osobowych oraz 8 PLN za godzinę dla autobusów i samochodów ciężarowych do 6 m.

W bardzo korzystnej sytuacji będą osoby, które przyjadą na targi swoimi pojazdami jednośladowymi, ponieważ dla motocykli i skuterów wjazd na teren targów przez ul. Święcickiego będzie darmowy.

Hala wystawiennicza na Poznań Motor Show

Ceny biletów

Jeśli chodzi o ceny biletów w 2018 roku, to jeśli ktoś zamierza przyjechać na Press Day 5 kwietnia, czyli pierwszy dzień imprezy zarezerwowany już nie tylko dla prasy, ale również dla największych pasjonatów motoryzacji, musi zapłacić 120 PLN za osobę w przedsprzedaży. W dniu imprezy w kasach cena wynosić będzie 140 PLN za osobę. Warto nadmienić, że liczba biletów na Press Day jest ograniczona i należy pospieszyć się z ich zakupem. Na pozostałe dni, czyli piątek 6 kwietnia i niedzielę 8 kwietnia w przedsprzedaży bilety można nabyć za 19 PLN za osobę, natomiast w kasach za 24 PLN za osobę. Trochę drożej muszą zapłacić chętni do zwiedzania targów w sobotę 7 kwietnia, bo 24 PLN za osobę w przedsprzedaży lub w kasach 30 PLN za osobę. Biorąc pod uwagę nawet minimalne różnice w cenie najkorzystniej jest zakupić bilety w przedsprzedaży.

Dzieci do lat 3 będą mogły wejść na Poznań Motor Show 2018 bezpłatnie, natomiast koszt biletu z kartą Dużej Rodziny to 6 PLN za osobę.

Godziny otwarcia targów

W czwartek (05.04) podczas Press Day targi będą czynne od godziny   8:00 do 18:00. W piątek (06.04) goście będą mogli podziwiać motoryzację podczas Poznań Motor Show 2018 w godzinach od 10:00 do 20:00. Natomiast w sobotę (07.04) i niedzielę (08.04) oglądanie będzie możliwe od 10:00 do 18:00.

Poznań Motor Show 2016 - zwiedzający

Moje oczekiwania od Poznań Motor Show 2018

Jak już wspomniałam na początku, w tym roku będę miała okazję uczestniczyć po raz pierwszy w Poznań Motor Show. Jeśli chodzi o moje oczekiwania, to w tym momencie napiszę tylko, że czekam na ciekawe premiery samochodów. Nie będę teraz wymieniała na jakie konkretnie jakich debiutów najbardziej oczekuję, ponieważ liczę na to, że kilka bardzo pozytywnie mnie zaskoczy i będę mogła opisać je w swoich wrażeniach z targów. Liczę również na dobrą zabawę podczas oglądania samochodów oraz miłe wspomnienia z moich pierwszych Międzynarodowych Targów w Poznaniu.

Wszystkich zainteresowanych targami motoryzacyjnymi w Poznaniu zapraszam do odwiedzenia strony http://www.motorshow.pl/, gdzie znajdują się jeszcze bardziej szczegółowe informacje na temat Poznań Motor Show 2018.

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...