Wymiana tablic rejestracyjnych i inne województwo – nowe przepisy

Już niedługo zmiana numerów rejestracyjnych po zakupie samochodu nie będzie konieczna bez względu na to, w którym miejscu w Polsce takiego zakupu dokonaliśmy. Planowane jest wprowadzenie nowych przepisów, ułatwiających życie i oszczędzających pieniądze.

Omawiana modyfikacja prawna jest częścią pakietu zmian, do których zalicza się też zniesienie konieczności wożenia ze sobą fizycznego prawa jazdy. Nowe przepisy powinny wejść w życie jeszcze w 2020 roku.

Jedna tablica rejestracyjna

W ich ramach osoba, która kupuje samochód w jednym województwie, nie będzie zmuszona do jego porejestrowania, jeśli mieszka w innym województwie. Dzięki temu do jednego samochodu przypisana będzie mogła zostać na stałe tablica rejestracyjna i tylko od woli użytkownika będzie zależało, czy zostanie zmieniona. Przy okazji zniknie obowiązek naklejania na szybę nalepki kontrolnej.

Takie zmiany nie tylko wprowadzą większą wygodę podczas kupowania samochodu z innego regionu Polski, ale również pozwolą zaoszczędzić. Wydanie nowych tablic rejestracyjnych to 80 zł, a nalepki kontrolnej 18,50 zł. Inną korzystną zmianą będzie możliwość czasowej rejestracji samochodu, co pozwoli oszczędzić na OC. Wisienką na torcie będzie fakt, że wydruki z systemu CEPiK zyskają rangę dokumentu, dzięki czemu rejestracja pojazdu będzie mogła odbyć się przez Internet.

Zmiany dla osób kupujących samochód będą zatem ogromne. Zamiast udawać się do urzędu osobiście i musieć płacić za nowe tablice rejestracyjne, a później kombinować z naklejkami na szybę – wystarczy złożyć wniosek przez Internet, bez ruszania tablic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Skoda Octavia RS 2.0 TSI 245 KM – TEST

Skoda Octavia obecnej generacji debiutowała na rynku już jakiś czas temu, a na przełomie 2021 i 2022 w sprzedaży...