Lamborghini Centenario na ulicy – niby zwykłe wideo z wyjazdu z fabryki, a szczęka i tak opada

Są samochody tak unikalne, że nawet możliwość chwilowego zobaczenia ich na żywo przyspiesza tętno u fanów motoryzacji. Jednym z takich aut bez wątpienia jest Lamborghini Centenario, które zostało przyłapane podczas opuszczania fabryki w Sant’Agata Bolognese.

Rzućmy okiem na wideo:

Samochód wygląda naprawdę niesamowicie, jak z innego świata. Centenario powstało na uczczenie 100-lecia narodzin Ferruccio Lamborghiniego, a cała produkcja tego modelu ogranicza się do 40 sztuk – połowa z nich będzie w nadwoziu coupe, a połowa opuści fabrykę jako roadstery. Cena ustalona została na 2,2 miliona euro za sztukę.

Sprawia to, że zobaczyć ten model Lambo na drodze będzie niemal niemożliwe, bo większość z egzemplarzy trafi zapewne do niedostępnych dla szerszej publiczności, strzeżonych garaży bogatych kolekcjonerów. Dlatego nie dziwię się spotterom, którzy polowali na ten model w okolicach fabryki. Szkoda, że kierowca testowy nie dał im trochę radości i nie zrobił chociażby przegazówki. Pokusa pewnie była duża, ale odpowiedzialność za taką maszynę jeszcze większa.

Lamborghini Centenario dla każdego

Warto wspomnieć, że jeśli ktoś akurat nie ma pod ręką 2 milionów euro, to może za niespełna 2000 złotych stać się posiadaczem konsoli Xbox One, na którą już we wrześniu pojawi się Forza Horizon 3, której opisywany wyżej hiszpański supersamochód będzie pojazdem flagowym.

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...