Forza Horizon 3 na Xbox One i PC – samochodówka z otwartym światem, w którą mógłbym zagrać

Nie jestem wielkim fanem otwartych światów w grach samochodowych, ale patrząc na trailer i czytając informacje, które ujawnili twórcy na temat Forza Horizon 3 żałuję, że nie mam Xbox One ani odpowiednio mocnego PC’ta.

Gry z otwartym światem mają pewien problem – konieczność stworzenia tak dużej sieci dróg sprawia, że muszą być one w pewnym sensie monotonne. Dlatego zdecydowanie preferuję kilkanaście zamkniętych, ale unikalnych i dopracowanych tras, niż jeden obszar w stylu GTA.

Patrząc jednak na Forzę Horizon 3, która zapowiedziana została na targach E3 2016 dostrzegam, że twórcy stworzyli jedną z nielicznych samochodówek z otwartym światem, która nie cierpi na tego typu przypadłość. Miejscem akcji gry jest Australia, a studio Playground Games odpowiedzialne za grę zadbało, by w pełni wycisnąć potencjał tego kontynentu.

https://www.youtube.com/watch?v=fTSUgXkfooA

Otwarty świat który działa

W Forza Horizon 3 spotkać będzie można zarówno tereny miejskie, długie trasy asfaltowe na pustkowiach, tereny z bujną roślinnością, jak również ogrom miejsc, gdzie asfalt nie sięga. I to właśnie ta ostatnia część sprawia, że gra mnie „kupuje”. Gdy w jakiejś produkcji musimy trzymać się wyznaczonych przez twórców korytarzy (np. tak jest w serii Need for Speed) to wolność jest pozorna. W FH3 każdy będzie mógł zjechać z utwardzonych dróg i np. pojeździć Subaru Imprezą po absolutnych bezdrożach. I to będzie super.

Poza tym świetna grafika, 350 samochodów (w tym flagowa fura tej gry – Lamborghini Centenario), kooperacyjna kampania, wyścigi specjalne obejmujące np. pogoń za helikopterem, przyjemny (jak sądzę po kontakcie z innymi częściami serii Forza) model jazdy. Gra pojawi się w sklepach 27 września i dostępna będzie na Xbox One i PC. W ramach usługi Xbox Play Anywhere kupując grę w wersji cyfrowej będzie można odpalić ją na obu platformach.

Forza Horizon 3 - offroad

Całość wygląda naprawdę fajnie. Szkoda, że Sony nie oferuje tytułu o takim charakterze na PlayStation 4. Po zamknięciu Evolution Studios firma została właściwie wyłącznie z serią Gran Turismo, a to w porównaniu z ofertą Microsfotu „trochę” mało :/

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Hyundai Tucson 1.6 230 KM Hybrid Executive – TEST

Nowy Hyundai Tucson pojawił się na rynku w 2020 roku i wiele osób zaskoczył swoim wyglądem, który był wyraźnie...