Ferrari Portofino – zdjęcia i pierwsze informacje o następcy modelu California

Włoski producent supersamochodów we wrześniu 2017 roku zaprezentuje następcę Ferrari California T. Na salonie we Frankfurcie będzie miała miejsce premiera Ferrari Portofino.

Ferrari Portofino cechuje się zupełnie nowym designem inspirowanym modelami 812 Superfast oraz GTC4Lusso. Samochód został wyposażony w składany twardy dach. Można z całą pewnością stwierdzić, że Portofino z wyglądu jest bardziej drapieżny niż jego poprzednik i robi niesamowite wrażenie dla oka.

Ferrari Portofino - hardtop

Silnik i osiągi

Prezentowany model Ferrari pod maską ma podwójnie doładowany silnik V8, którego pojemność wynosi 3,9 litra. Następca Ferrari California T dzięki 590 KM mocy oraz 759 Nm maksymalnego momentu obrotowego w 3,5 sekundy rozpędza się od 0 do 100 km/h, a jego maksymalna prędkość wynosi 320 km/h. Te dwie wartości w połączeniu muszą dawać niesamowitą radość z jazdy.

Ferrari Portofino - kabriolet

Kilka elementów silnika debiutującego Ferrari Portofino zostało ulepszonych przez inżynierów włoskiego producenta. Dzięki dokonanym modyfikacjom, w nowym modelu ma on więcej mocy niż jego poprzednik, a co więcej jest bardziej oszczędny.

Nowe Ferrari Portofino

W Ferrari Portofino zastosowano nowe wspomaganie układu kierowniczego oraz trzecią generację elektronicznie sterowanego dyferencjału. Warto również nadmienić, że premierowy model Ferrari został zbudowany na nowej aluminiowej płycie podłogowej.

Ferrari Portofino - wnętrze

Więcej informacji na temat nowego modelu Ferrari zostanie przedstawione podczas jego wrześniowej premiery we Frankfurcie.

Autorką wpisu jest Małgorzata Makowska – fanka motoryzacji, która chce dzielić się tą pasją na Autoblog24 :)

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...