Top Gear seria 23 na BBC Brit – szczegóły emisji w Polsce

Ten moment zbliża się wielkimi krokami – pierwszy od ponad 14 lat odcinek Top Gear, w którym nie wystąpi Jeremy Clarkson, a także James May i Richard Hammond. Wiemy już kiedy pojawi się on po Polsku na BBC Brit oraz czy będą miały miejsce jakieś cięcia.

Oficjalna data powrotu Top Gear na antenę, wraz z 23 sezonem, ustalona została na niedzielę 29 maja 2016 roku. Do niedawna na polskiej stronie BBC widniała informacja o premierze nowego odcinka tego programu motoryzacyjnego właśnie w tym dniu, ale rzut oka na program TV wskazywał, że żadnego nowego odcinka w tym dniu nie będzie. Teraz sytuacja uległa zmianie.

Nowe Top Gear na BBC Brit

W polskiej telewizji faktycznie będzie można obejrzeć pierwszy odcinek nowej serii programu w tym samym dniu, w którym będzie miała miejsce światowa premiera. Na BBC Brit S23E01 pojawi się w niedzielę o godzinie 22:00 i ramówka wskazuje, że potrwa do 23:20. Zatem na szczęście nie powinniśmy spodziewać się żadnego ucinania materiału, by zmieścić się wyznaczonym miejscu czasowym. Jest to o tyle ważne, że starsze odcinki (które emitowane są obecnie na PULS 2) trwały w oryginale godzinę zegarową, a w Polsce w tym czasie musiały zmieścić się również reklamy, więc część materiału wylatywała.

Jakość HD, brak opóźnienia względem premiery w innych krajach, brak dodatkowych cięć – wszystko w BBC Brit będzie bez zarzutu. Szkoda tylko, że sam wyświetlany materiał nie będzie tym, na co czekają fani Top Gear. Stacja reklamuje nowy sezon hasłem „Poznajcie 7 wspaniałych”, ale sądzę, że mimo najszczerszych chęci BBC w Polsce musi szykować się na jedną z największych fal hejtu skierowanego w ich stronę w ostatnich latach. Albo obojętności – nie wiadomo już co gorsze. Bo patrząc chociażby na poniższy zwiastun:

Mam złe przeczucia. Pod względem technicznym program będzie jak sądzę wciąż wyznaczał standardy, jednocześnie brak Clarksona, Hammonda i Maya będzie po prostu czymś nie do przeskoczenia.

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...