Archiwalne odcinki Top Gear w telewizji na PULS 2. Świetna inicjatywa, mam tylko jedno zastrzeżenie

Do momentu, w którym Top Gear z Clarksonem na czele przestało istnieć nakręconych zostało ponad 20 sezonów. Wiele osób, które stały się fanami programu w ostatnich latach nigdy nie miało okazji zobaczyć jak program wyglądał na początku. Teraz PULS 2 pozwoli nadrobić zaległości.

Emisja pierwszego odcinka na tym kanale zaplanowana została na sobotę 7 maja o godzinie 16:55. W kolejnych tygodniach czas, w których Top Gear królować będzie na antenie nie ulegnie zmianie – każdy kolejny odcinek emitowany będzie w soboty o 16:55, a powtórki pojawiać się będą w niedziele o 13:55. Na PULS 2 zobaczyć będzie można 8 sezon programu, który emitowany był w oryginalnie na wiosnę 2006 roku.

Gratka, oby niezepsuta

Bardzo lubię stare odcinki Top Gear z jednego względu – były one bardziej naturalne, niż te z ostatnich sezonów. Ogromna popularność TG wzięła się z tego, że Clarkson, Hammond i May coraz bardziej odchodzili od formuły programu motoryzacyjnego, która ewoluowała w show o trójce kolegów, którzy lubią samochody i mają różne przygody. Aby utrzymać się na fali musieli oni wymyślać coraz to nowe i niezwykłe wyzwania, ponieważ publiczność po prostu przyzwyczajała się do ich aktualnego poziomu i chciała więcej. To skutkowało koniecznością precyzyjnego planowania, które zastępowało spontaniczność. Wspominał chociażby o tym Richard Porter w swojej książce.

Top Gear - sezon 8

Dlatego bardzo fajnie będzie, że w Polsce znowu w TV pojawi się 8 sezon Top Gear. Jednocześnie mam spore obawy co do jakości wersji polskiej tych odcinków. Stare serie programu, gdy emitowane były jeszcze na TVN Turbo cierpiały na jedną przypadłość – były okropnie skracane. W oryginale trwały one godzinę zegarową (bez reklam), a na TVN około 25% zawartości było wycinanej, by zmieścić się w 60 minutach z przerwami reklamowymi.

Na PULS 2 na Top Gear przewidziano godzinę i 5 minut, co nie nastraja mnie przesadnie optymistycznie i rodzi obawy, że tu cięć również nie zabraknie. Ale nie ma co wydawać wyroków – trzymam kciuki, by widzowie oglądający archiwalne odcinki Top Gear mieli do czynienia z materiałem maksymalnie zbliżonym do oryginału.

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...