Nowy Peugeot 3008 (2017) będzie miał naprawdę nowoczesne wnętrze. Poznajmy zdjęcia i informacje o i-Cockpit

Coraz mniej elementów mechanicznych, coraz więcej elektroniki – takie zmiany stale zachodzą w motoryzacji, czego dowodzą zapowiedzi nowych modeli u kolejnych producentów. Do grona marek oferujących hi-tech w wnętrzu dołączył Peugeot, który zaprezentował ostatnio jak wyglądać będzie i-Cockpit w nowej generacji modelu 3008.

Według doniesień nowy Peugeot 3008 ma zostać zaprezentowany dopiero pod koniec 2016 roku i Francuzi najpewniej planowali swój futurystyczny projekt kokpitu zostawić jeszcze przez jakiś czas w tajemnicy, ale w czasach Internetu jest to sztuka niezwykle trudna. W tym wypadku się nie udało i część zdjęć przeciekła do sieci, a Peugeot rozsądnie postanowił oficjalnie pokazać resztę.

i-Cockpit – informacje

Wnętrze pierwszej generacji 3008 nie jest brzydkie, ale obecnie niestety stało się już mocno przestarzałe, zwłaszcza pod względem logiki obsługi. Brak przycisków przy kierownicy, sterowanie systemem multimedialnym niezbyt wygodnymi, małymi przyciskami na konsoli centralnej – świat poszedł już w tym względzie do przodu.

Peugeot - nowy i-Cockpit

I nowa generacja Peugeota 3008 pokazuje, że Francuzi nie mają problemu z tym, by za nim nadążyć. Unowocześniony (jego mniej rozwinięta wersja funkcjonuje np. w 308) system i-Cockpit, który zadebiutuje w nowym rodzinnym modelu będzie opierał się o duże, kolorowe ekrany LCD. Największy, bo liczący 12,3 cala umieszczony będzie w miejscu tradycyjnych zegarów, przed oczami kierowcy (i widoczny nad kołem kierowniczym). Poza oczywistymi wskazaniami, takimi jak prędkość, obroty, poziom paliwa, będzie mógł wyświetlać on chociażby wskazania nawigacji, by kierowca nie musiał spoglądać w stronę środkowego wyświetlacza…

…który będzie miał rozmiar 8 cali i sterować będzie nim można za pomocą dotyku. Peugeot zapowiada, że na jego responsywność nie będziemy mogli narzekać. Mam taką nadzieję, ponieważ w systemach wielu producentów jakość obsługi wciąż odbiega od tego, co oferują nam chociażby smartfony. Piszę o tym szerzej w moich rozważaniach na temat ekranów dotykowych w samochodach.

Dodatkowo oprogramowanie Peugeota 3008 dobrze integrować ma się ze smartfonami, więc odczytywanie lub dyktowanie SMS’ów, korzystanie z Apple CarPlay, Android Auto czy MirrorLink powinno być czymś oczywistym dla właścicieli nowego, rodzinnego „Puga”.

Nowy Peugeot 3008 (2016) - wnętrze

Peugeot pokazał oficjalne zdjęcia 3008 i wiele informacji dotyczących tego modelu. Zobacz jak wygląda nowy SUV Francuzów!

Kiedy premiera nowego Peugeota 3008?

Pierwsi klienci będą mogli przekonać się na własnej skórze czy i-Cockpit działa tak dobrze, jak zapowiada Peugeot pod koniec 2016 roku. Samochód zaprezentowany ma zostać na targach motoryzacyjnych w Paryżu, które odbędą się w październiku i po paru miesiącach trafić do dealerów. W salonach w Polsce możemy się go zatem spodziewać na początku 2017 roku.

Osobiście jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie, bo o ile nie jestem wielkim fanem ekranów dotykowych i wciąż uważam, że najwygodniej samochodem steruje się przy pomocy czegoś fizycznego – np. pokrętła, to wnętrze nowego 3008 wygląda po prostu rewelacyjnie. Jeśli równie dobrze będzie działać, to podróżowanie wewnątrz nowego crossovera od Peugeota będzie prawdziwą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Nielegalne wyprzedzanie ciężarówek – kamery na A2 mogą to zakończyć

Każda osoba, która kiedykolwiek jechała autostradą A2 na odcinku Warszawa (Konotopa) – Łódź (Stryków) wie, że ilość...

Budowa S16 Borki Wielkie – Mrągowo. Kiedy otwarcie?

Mazury to jeden z najlepszych obszarów do jazdy w Polsce. Ale tylko jeśli przemieszczamy się po nich w celach rekreacyjnych, nastawiając się...

Nowy Ford Puma – kolejne silniki, skrzynie biegów, wersje wyposażenia

Najnowsze wcielenie Forda Puma pojawiło się na rynku już kilka miesięcy temu. Gdy wraz z początkiem wiosny 2020 uczestniczyłem w jego premierowych...

Budowa S19 Białystok – przetargi na kolejne odcinki Via Carpatia

W mało którym obszarze rozdźwięk pomiędzy Polską zachodnią i wschodnią jest tak duży, jak w drogownictwie. Na wschód od Warszawy sytuację ratuje...

Opel Mokka 2021 – informacje. Wygląd może być intrygujący

Opel w ostatnich latach całkiem mocno rozszerzył swoją paletę samochodów o podwyższonym nadwoziu. Trafiły do niej konstrukcje powstałe już po mariażu z...