Mercedes Klasy C W206 (2021) – zdjęcia szpiegowskie, informacje

Obecna generacja Mercedesa Klasy C obecna jest na rynku od 2014 roku. Chociaż w odpowiedniej wersji wciąż ma pełne podstawy by przyciągać uwagę na ulicy, a po liftingu zyskała nowocześniejsze rozwiązania we wnętrzu – czas biegnie nieubłaganie i nie ma co się dziwić, że Mercedes pracuje nad następcą. Został on uchwycony na zdjęciach szpiegowskich.

Rzućmy najpierw okiem na fotografię. Jak na przedprodukcyjny egzemplarz przystało, mamy do czynienia z pełnym maskowaniem – w którym jednak kilka szczegółów można dostrzec.

Mercedes Klasa C W206 – zdjęcia

Głównie mam tu na myśli okolice świateł, bo one siłą rzeczy zamaskowane być nie mogą. I tak z tyłu można śmiało mówić o kontynuacji tendencji z innych, nowych modeli Mercedesa – czyli stosowania świateł w kształcie z grubsza przypominającym trójkąt. Podobny kształt zostanie zapewne zastosowany z przodu, a lampy nie będą przesadnie duże. Jeśli chodzi o wymiary, to w Klasie C W206 powinny być one zbliżone do tego, z czym mamy do czynienia obecnie. Ze względu na nową platformę MRA można spodziewać się jednak trochę większej przestronności. Wnętrze omawianego sedana Mercedesa nie zostało uchwycone, ale prawie na pewno możemy spodziewać się tam systemu inforozrywki MBUX i w miarę minimalistycznego projektu.

Nowy Mercedes Klasy C W206 powinien zostać zaprezentowany światu na przełomie 2020 i 2021 roku. Wtedy też powinniśmy poznać więcej informacji na temat tego, jakie silniki znajdą się pod maską. Osobiście najbardziej ciekaw jestem co stanie się z wersją C63 – czy zostanie na swoim miejscu potężna benzyna V8, czy Mercedes będzie musiał ugiąć się wrzucić w topowej odmianie mniejszy silnik, za to wspomagany silnikami elektrycznymi. O tym przekonamy się zapewne pod koniec 2020 lub na początku 2021 roku.

Zdjęcia szpiegowskie: Motor1.com

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...