Hyundai Ioniq 5 – co warto wiedzieć na premierę w Polsce

Hyundai to marka, której nie są obce samochody zelektryfikowane. W swojej gamie producent ten ma hybrydy zwykłe, jak również plug in, a także pełnoprawne elektryki. Dotychczas jednak Hyundai nie oddzielał tak intensywnie aut na prąd od spalinowców. Teraz zamierza to zrobić, tworząc submarkę Ioniq, której pierwszym przedstawicielem jest Ioniq 5.

Samochód ten już w wakacje 2021 pojawi się na drogach w Polsce. Już pierwszy rzut oka na jego karoserię pokazuje, że Hyundai planuje zaproponować klientom coś zupełnie nowego – nawet jeśli weźmiemy pod uwagę inne, dotychczasowe elektryki tego producenta. Również nowa platforma E-GMP sugeruje, czym Ioniq 5 jest dla koreańskiej firmy. Na premierowym pokazie miałem okazję przyjrzeć się bliżej temu modelowi w formie statycznej. Nie pozwala to na pełne wyrobienie sobie zdania, ale ogólnych pierwszych wrażeń – już jak najbardziej. Wszystko co dowiedziałem się o Ioniqu 5 przedstawiam na filmie, do obejrzenia którego zapraszam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze teksty

Alpine A110S 1.8 Turbo 292 KM – TEST

We współczesnej motoryzacji coraz mniej jest samochodów, które można nazwać szalonymi i jednocześnie spalinowymi. Producenci nieraz eksperymentują, ale te...