Hyundai Ioniq 5 – co warto wiedzieć na premierę w Polsce

Hyundai to marka, której nie są obce samochody zelektryfikowane. W swojej gamie producent ten ma hybrydy zwykłe, jak również plug in, a także pełnoprawne elektryki. Dotychczas jednak Hyundai nie oddzielał tak intensywnie aut na prąd od spalinowców. Teraz zamierza to zrobić, tworząc submarkę Ioniq, której pierwszym przedstawicielem jest Ioniq 5.

Samochód ten już w wakacje 2021 pojawi się na drogach w Polsce. Już pierwszy rzut oka na jego karoserię pokazuje, że Hyundai planuje zaproponować klientom coś zupełnie nowego – nawet jeśli weźmiemy pod uwagę inne, dotychczasowe elektryki tego producenta. Również nowa platforma E-GMP sugeruje, czym Ioniq 5 jest dla koreańskiej firmy. Na premierowym pokazie miałem okazję przyjrzeć się bliżej temu modelowi w formie statycznej. Nie pozwala to na pełne wyrobienie sobie zdania, ale ogólnych pierwszych wrażeń – już jak najbardziej. Wszystko co dowiedziałem się o Ioniqu 5 przedstawiam na filmie, do obejrzenia którego zapraszam.

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...