Elektryczna KIA EV6 – informacje i pierwsze wrażenia

Samochody elektryczne KIA to na rynku nic nowego. Mamy e-Soula, e-Niro, a też częściowo zelektryfikowane modele znaleźć można w ofercie tego producenta. Jednak dotychczas wszystkie te auta opierały się o modele posiadające silnik spalinowy. Wspominane e-Niro tworzone było z myślą również o wersji będącej zwykłą hybrydą. Tymczasem KIA EV6 to model w 100% elektryczny, który od samego początku był projektowany pod ten rodzaj napędu.

Aby pokazać, że EV6 to zupełnie nowe rozdanie dla tej marki, KIA postanowiła również mocno odmienić jego oblicze. Patrząc na omawiany model z zewnątrz trudno jest mieć w głowie jakiekolwiek inne auto tego producenta o tak futurystycznych liniach. Wnętrze również zostało w EV6 wyraźnie zmodyfikowane, chociaż w granicach rozsądku. Najważniejsza w tym aucie jest jednak platforma, która pozwoliła uzyskać w pełni płaską podłogę czy dodatkowy bagażnik z przodu. Przede wszystkim jednak umożliwiła ona na zastosowanie w tym aucie prawdziwie unikalnego jak na KIĘ układu napędowego, którego najmocniejszy wariant rozwijać będzie aż 585 KM, a ładowanie EV6 będzie naprawdę szybkie.

Premiera samochodu odbędzie się pod koniec 2021 roku, ale ja już teraz mogłem rzucić okiem na przedprodukcyjny egzemplarz na statycznej prezentacji. Zapraszam do obejrzenia wrażeń z niej:

Najnowsze teksty

Honda ZR-V 2.0 i-MMD 184 KM Advance – TEST

Honda ZR-V to środkowy model w ofercie tego japońskiego producenta jeśli chodzi o crossovery. Dostajemy tutaj lekko ponad 4,5...