Wyniki Renault za 2020 rok i plany na rok 2021

2020 rok bez dwóch zdań był bardzo specyficznym dla wielu branż – również motoryzacyjnej, co mocno wpłynęło na wyniki Renault z tego okresu. Jak się one kształtują?

Przejdźmy krótko przez ogólne obszary z tym związane. W ujęciu ogólnym w 2020 roku grupa Renault w Polsce zarejestrowała 52 500 samochodów, na co składa się 30 000 egzemplarzy Renault i 22 500 sztuk Dacii. W przypadku Renault dało to czwarte miejsce pod względem sprzedaży, a Dacia ósme miejsce.

Z kolei w kategorii aut dostawczych Renault zajęło 1 miejsce ze sprzedażą 8950 egzemplarzy, uzyskując 15% udział w rynku. Patrząc na poszczególne auta, cztery modele tzn. Dacia Duster, Dacia Lodgy, Renault Trafic i Renault master były liderami w swoich segmentach. W czołówce w swoich klasach znajdowały się też takie modele jak Renault Clio, Captura czy ZOE.

Jeśli chodzi o plany na 2021 roku, to premier w ofercie Renault i Dacii nie będzie brakować. Chociażby na rynku pojawi się hybrydowe Renault Arkana, czyli dynamicznie narysowany SUV. Będzie też nowy Trafic do przewozu osób czy Express Van i Kangoo Van. W temacie Dacii już teraz pojawiły się nowe Sandero, a za moment do salonów wjedzie Logan. W późniejszych miesiącach można oczekiwać premiery zupełnie nowego Spring Electric i odświeżenia Dustera, więc ciekawych samochodów nie będzie brakować.

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...