Nowy Ford Mustang i X zlot fanów tego modelu w Polsce – zdjęcia

Dziesiąty zlot użytkowników Forda Mustang, który miał miejsce w centrum Warszawy 21 kwietnia 2018, zbiegł się z pierwszą prezentacją w Polsce odświeżonej wersji najnowszej generacji tego modelu. Zapraszam na krótką relację z tego wydarzenia.

Od pierwszej chwili, w której wyszedłem z metra, którym do centrum jechałem, uderzył mnie ogrom tej imprezy. Mustangów na placu było ponad 300, a osób zwiedzających trudna to zliczenia ilość. To sprawiło, że moje ambitne plany zrobienia rozbudowanej galerii zdjęć musiałem zweryfikować, ponieważ przy takich tłumach zrobienie zdjęcia w którym widać byłoby samochód niezasłonięty przez nikogo graniczyło z cudem.

Za to w oglądaniu Mustangów taka ilość osób nie przeszkadzała, ponieważ ogromna ilość samochodów zapewniała utrzymywanie odpowiedniego tempa u osób, które na zlot przyszły piechotą. I naprawdę było co oglądać, ponieważ poza takimi bardziej „zwykłymi” wersjami, które bez problemu można spotkać w niejednym salonie Forda w Polsce, pod Pałac Kultury przyjechała spora ilość nietuzinkowych egzemplarzy. Zmodyfikowanych zarówno pod względem mechanicznym, jak i wizualnym. Zdarzały się też fabrycznie tuningowane perełki, jak np. wersje Shelby. Było co oglądać.

Ford Mustang 2018 - kabriolet

Nowy Ford Mustang

W strefie prasowej, gdzie wystawione zostały dwa egzemplarze najnowszej generacji Mustanga było już mniej ludzi, co pozwalało na strzelenie tym samochodom kilku zdjęć.

Nowy Ford Mustang 2018

Wersja, która do sprzedaży wchodzi w 2018 roku nie jest trzęsieniem ziemi – jak na lifting przystało. Ale oferuje kilka nowych, ciekawych dodatków. Chociażby zmodyfikowany, teraz w pełni cyfrowy zestaw wskaźników.

Ford Mustang 2018 - wnętrze

Tak samo lekkiemu odświeżeniu uległ wygląd, co najbardziej widać po przednich światłach i dwóch wlotach powietrza, które umiejscowione zostały na masce.

Ford Mustang 2018 - lifting

Zmiany zaszły też w układzie napędowym, ponieważ jedyna słuszna dla tego modelu jednostka napędowa w tym modelu, czyli 5.0 V8, generuje teraz 450 KM i jest połączona z nową, 10-biegową skrzynią automatyczną.

Ford Mustang 2018 - V8

Generalnie taki zlot to nie lada gratka dla fanów tego modelu, ale i w ogóle motoryzacji, bo Mustangi to auta wzbudzające emocje i po prostu fajne. Za rok na pewno zlot też się odbędzie, więc zainteresowani powinni trzymać rękę na pulsie.

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...