Nowy Jeep Wrangler (2018) – pierwsze zdjęcia i informacje przed premierą

Zbliżający się powoli 2018 rok to niewątpliwie czas nowości motoryzacyjnych pojawiających się na komercyjnym rynku, które w ostatnim kwartale bieżącego roku miały za sobą pierwsze debiuty na Salonach Samochodowych. Również Jeep Wrangler przygotował niespodziankę dla miłośników jazdy terenowej. Podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles debiutował nowy model tego SUV-a, który m. in. na rynku europejskim będzie dostępny od nowego roku, wraz z komercyjną premierą modelu w regionie EMEA.

Nowy Jeep Wrangler to samochód który zdecydowanie przyciąga uwagę. Jest to SUV, który cieszy się zainteresowaniem głównie miłośników jazdy w terenie ale przyciąga uwagę wszystkich fanów motoryzacji i nie tylko. Doskonale radzi sobie w trudnych warunkach. Wyzwaniem dla Wranglera nie jest piach, błoto a nawet śnieg. Dzięki zaawansowanej technologii jazda Jeepem Wranglerem po bezdrożach to prawdziwa przyjemność dla fanów 4X4.

Jeep Wrangler Unlimited 2018

Możliwości 4×4 w każdym terenie

Debiutujący model Jeepa Wranglea oferuje znakomite możliwości jazdy w terenie. To wszystko dzięki dwóm zaawansowanym systemom napędu 4×4, nowej dwubiegowej skrzyni rozdzielczej Selec-Trac, która umożliwia jazdę z napędem 4×4 w każdych warunkach. Jazda w terenowych warunkach możliwa jest również elektrycznemu blokowaniu przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego Trac-Loc oraz elektrycznie rozłączanemu stabilizatorowi przedniej osi.

Nowy Jeep Wrangler - wnętrze

Stylistyka

Nowy Wrangler charakteryzuje się rozpoznawalnym grillem w kształcie trapezu oraz niezwykle stylowymi okrągłymi reflektorami i kwadratowymi światłami tylnymi. Konstruktorzy nowego SUV-a zadbali również o komfort jego prowadzenia dzięki ulepszonej aerodynamice oraz wygodnie składanej przedniej szybie. Przyjemność z jazdy potęguje więcej wolności z otwartej przestrzeni nad głową dzięki nowym, większym możliwościom różnych kombinacji drzwi, okien oraz dachów.

Wnętrze Jeepa Wranglera, chociaż jest nowe, to zachowało stylowy dla tego modelu wygląd i styl. Wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają lepszy komfort oraz przyjemność z jazdy zarówno dla kierowcy jak i pasażerów.

Jeep Wrangler Rubicon 2018

Technologie we Wranglerze

Jak przystało na samochód nowej generacji Jeep Wrangler został wyposażony w bardziej zaawansowaną technologię niż jego poprzednik. Jego wyposażenie obejmuje trzy nowe systemy multimedialne Uconnect (Uconnect 5”, 7” i 8.4” NAV) które zapewniają funkcje komunikacyjne, rozrywkowe, a także nawigacyjne. Nowe systemy Uconnect czwartej generacji obejmują pełnokolorowy zestaw wskaźników LED, wybór ekranów dotykowych 5,0, 7,0 lub 8,4-calowych z funkcją „naciśnij-i-przybliż” oraz funkcje Apple CarPlay i Android Auto. Jednak dla konstruktorów nowego Jeepa Wranglera priorytetem jest bezpieczeństwo i ochrona, którą zapewnia 75 aktywnych i pasywnych funkcji bezpieczeństwa i ochrony dostępnych w aucie.

Jeep Wrangler - nowa generacja-2018

Ofertaw Ameryce Północnej oraz regionie EMEA

Jeśli chodzi o ofertę dostępną w Ameryce Północnej to znalazły się w niej nowe, zaawansowane technologicznie, paliwooszczędne układy napędowe, w tym całkowicie nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 2,0 litra i 3,3-litrowy silnik EcoDiesel V-6, który został połączony z nową ośmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów.

Natomiast jak wspomniałam na  początku szczegółowe informacje na temat dostępności oraz specyfikacji nowego Jeepa Wranglera, jeśli chodzi o rynek w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), będą dostępne dopiero w przyszłym roku, wraz z komercyjną premierą tego modelu w regionie EMEA.

2 KOMENTARZE

  1. Same marketingowe bzdury w tym tekście. Nikt go jeszcze pewnie w Polsce na oczy nie widział, a już cacy-cacy same zachwyty – szczególnie w akapitach poświęconych stylistyce i technologii. Aż mi się mdło zrobiło. IMHO to nie jest rzetelne dziennikarstwo.

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...