Najlepsza muza do auta w 2017 roku – 11 super przebojów

Od momentu, w którym zakończyłem prowadzić cotygodniowe notowania z najlepszymi przebojami do słuchania w aucie minęło trochę czasu. Uznałem jednak, że warto zrobić playlistę z najlepszą muzyką do samochodu na 2017 rok. Przejdźmy zatem do listy wybranych utworów.

W tym miejscu chciałbym podziękować Spotify i jego algorytmom podrzucającym piosenki. Co tydzień robią one naprawdę dobrą robotę i muza do samochodu, którą poniżej widać w dużej części jest zasługą właśnie tej aplikacji i mechanizmów, które podsuwały mi określone kawałki.

1. Alex M.O.R.P.H. – Sun of Ilena

Mój faworyt z całej listy, więc pierwsze miejsce jest nieprzypadkowe (później będzie już losowo). Rewelacyjny utwór, który wcale się nie nudzi, a do samochodu nadaje się idealnie.

2. Hothouse Flowers – I Can See Clearly Now

Osoby, które oglądały pierwszy odcinek The Grand Tour na pewno go kojarzą. Scena otwierająca program była epicka nie tylko ze względu na ujęcia i montaż, ale również dzięki temu utworowi.

3. Paradise Walk – Neon Rain

Bardzo fajny, nastrojowy utwór. Aż dziw bierze, że zespół, który za niego odpowiada jest tak mało popularny. Ale cóż – takie uroki synthwave.

4. Ultra Nate – Automatic

Tutaj z kolei coś mocno dynamicznego. Co ciekawe słuchając go byłem pewny, że pochodzi z lat 90-tych. Tymczasem powstał w 2007 roku.

5. Gunship – Ravel Your Time (Miami Nights 1984 Remix)

Kolejny przedstawiciel gatunku retro wave, niemniej fajny jak numer trzy.

6. Domenicer – Dolce Marmellata

Niech nikogo nie zwiedzie kiczowaty teledysk do tego utworu. Muzyka jest naprawdę bardzo przyjemna i dynamiczna :)

7. Bear Mountain – Hopeful

Kolejny mało znany utwór, który zasługuje na znacznie większą widownię. Dobrze, że algorytmy Spotify gustują właśnie w muzyce, której w radiu nie słyszy się 17 razy dziennie.

8. Ellie Goulding – Atlantis

A tutaj mamy coś od powszechnie znanej artystyki.

9. Robert Parker, Miss K – 85 Again

W samochodzie preferuję bardziej wyraziste utwory, ale zrobiłem wyjątek i nie żałuję :)

10. Omnia feat. Tilde – For The First Time

Coś dla fanów muzyki elektronicznej.

11. Christian Tanz – Rocking on the Floor

I coś specyficznego na zakończenie. Nie każdemu ten utwór przypadnie do gustu, mnie się podoba.

I to wszystko. Mam nadzieję, że muza się spodoba i chociaż niektóre piosenki trafią na playlisty do aut Czytelników Autoblog24 :) A jeśli jest ktoś zainteresowany poprzednimi notowaniami najlepszej muzyki do samochodu, to znaleźć je można tutaj. 60 zestawień po 3-7 utworów posegregowanych tematycznie, więc jest czego słuchać. Polecam :)

4 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...