The Grand Tour w Polsce? Taki odcinek musi powstać w niedalekiej przyszłości

Nowy program Clarksona, Hammonda i Maya, czyli The Grand Tour, zgodnie ze swoją nazwą, oparty będzie o podróżowanie prowadzących po różnych krajach świata (każdy odcinek to inny kraj). Jako, że show na Amazon Prime będzie liczył łącznie 36 odcinków to mamy niemal pewność, że któregoś razu ekipa zawita do Polski.

Stanie się tak moim zdaniem z dwóch powodów. Po pierwsze – ogromna popularność starego programu Top Gear nad Wisłą. Przez lata TG w Polsce był traktowany po macoszemu, nowe odcinki pojawiały się z opóźnieniem, zmieniały się stacje je emitujące, jakość, przez skracanie odcinków by zmieścić reklamy, daleka była od ideału. A mimo to wiele osób znajdowało sposoby, by być z nowymi odcinkami Top Gear na bieżąco.

W 2014 roku, kiedy to BBC Brit na poważnie zabrało się za emisję tego programu w naszym kraju z miejsca stał się on hitem ich ramówki, na dobrą sprawę głównym powodem istnienia tego kanału. Po dziś dzień patrząc na ilość emitowanych archiwalnych odcinków śmiało można powiedzieć, że wciąż jest na nie popyt. Amazon Prime w naszym kraju nie jest dostępny, a przekonanie Polaków do usług tego typu wciąż jest niewielkie. Jeśli szefowie platformy chcą zaistnieć nad Wisłą, to The Grand Tour jest ich najlepszą ku temu okazją.

Prowadzący The Grand Tour

Po drugie Clarkson, Hammond i May pomimo swoich wielu przygód w najdalszych zakątkach świata nigdy nie odwiedzili Polski na tyle długo, by materiał ten znalazł się na antenie (w odcinku gdy testowali oni stare, niemieckie, sportowe sedany wjechali do naszego kraju, ale na emisję tego fragmentu nie starczyło czasu). A ilość miejsc na świecie, gdzie można nagrać ciekawe materiały nie jest nieskończona – ile w końcu można podróżować przez Francję czy Włochy? Wyprawa do Polski, gdzie prowadzący poszukiwaliby chociażby najgorszej drogi na świecie (by potwierdzić lub obalić mit o dziurawych drogach w Polsce) byłaby naprawdę ciekawą odmianą.

Zostaje zatem trzymać kciuki, by ekipa The Grand Tour wkrótce poinformowała, że w niedługim czasie zawita do Polski. Naprawdę zdziwiłbym się, gdyby tego nie zrobiła :)

Zobacz jak można uzyskać dostęp do Amazon Prime w Polsce, by oglądać The Grand Tour.

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...