Nowy Citroen C3 (2017) – pierwsze zdjęcia, zmiany, informacje. Moje obawy były nieuzasadnione

Citroen C4 Cactus to bardzo charakterystyczny samochód, obok którego nie można przejść obojętnie. Czy jest jednocześnie ładny? Dla mnie jest to temat dyskusyjny, dlatego obawiałem się jak wyglądać będą kolejne Citroeny oparte o ten design. Nowa generacja C3, która została zaprezentowana na oficjalnych zdjęciach, uspokoiła mnie.

Samochód wygląda naprawdę bardzo fajnie. Od momentu, gdy zobaczyłem C4 Cactus miałem wrażenie, że jego styl lepiej sprawdziłby się w mniejszym aucie – teraz otrzymałem potwierdzenie tych przypuszczeń. Lekko „zabawkowa” stylistyka znacznie częściej spotykana jest w niewielkich pojazdach miejskich, bo po prostu tam lepiej pasuje.

Dodatkowo nowy Citroen C3 sprawia wrażenie bardziej przemyślanego pod względem stylistycznym – widać, że designerzy francuskiej marki wyciągnęli z Cactusa to, co się klientom spodobało, a zmodyfikowali elementy, które nie do końca tam zagrały.

Citroen C3 - światła LED

Ciekaw jestem tylko jednej rzeczy – zdjęcia promocyjne przedstawiają zapewne najlepiej wyposażoną wersję tego samochodu. Dwukolorowe nadwozie, z którym dobrze kontrastują czarne plastiki, duże felgi. To wygląda super. Tylko jak będzie prezentować się „golas”? Tutaj może być różnie, ponieważ tak śmiałe, designerskie, projekty wiele tracą, gdy ujęty jest z nich choćby najmniejszy detal. A to, że coś zostanie w najbiedniejszej wersji wyposażeniowej usunięte względem egzemplarza ze zdjęć, jest praktycznie pewne.

Nowy C3 – nowości

Francuzi nie udostępnili nam na razie zbyt wielu informacji – na to przyjdzie czas w przyszłości. Co jednak wiemy na chwilę obecną? Że nowa generacja C3 wyposażona zostanie w kamerę ConnectedCAMCitroën, która rejestrować będzie filmy i zdjęcia w jakości HD. Następnie swoją drogową twórczością będziemy mogli dzielić się na portalach społecznościowych. Bajer fajny, bo często przed nami jest drogą, którą aż chce się uwiecznić, ale zastanawiam się, czy gadżet ten będzie mógł pełnić funkcję standardowego wideorejestratora.

Nowa generacja - Citroen C3

Ponadto wnętrze będzie można wykończyć zgodnie z jednym z 4 dostępnych pakietów. Nadwozie liczyć będzie sobie 3,99 metra. Gama silników składać się będzie z jednostek benzynowych PureTech oraz diesla – BlueHDi. Za sterowanie multimediami odpowiedzialny będzie 7-calowy ekran LCD, a jedną z opcji będzie dostęp bezkluczykowy.

Obecnie tyle wiemy o nowym Citroenie C3. Więcej szczegółów poznamy w dalszej części 2016 roku.

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...