Wojsko w Top Gear USA S08E05 to strzał w dziesiątkę

Nie jestem wielkim fanem odcinków jakiegokolwiek Top Gear, w którym pojawiają się służby wojskowe. Głównie w wersji brytyjskiej materiały z wplecioną armią (poza jednym wyjątkiem) były sztuczne i zbyt wyreżyserowane. Piąty odcinek nowego sezonu edycji z USA był jednak zupełnie inny.

W Top Gear z Clarksonem, Hammondem i Mayem bardzo często podkreślano różnice pomiędzy niezdarnością prowadzących, a profesjonalizmem i rozsądnym podejściem pozostałych osób, które pojawiały się na ekranie. Szczególnie widoczne było to podczas materiałów, w których swój udział miały siły militarne. Wojskowi wtedy robili niemal za roboty – nie okazywali emocji, byli małomówni, a prowadzący zdawał się być jedyną „ludzką” istotą w towarzystwie. Tworzyło to trochę ciężki klimat tych materiałów.

Top Gear USA - wybuch

Military Might

Gdy zobaczyłem, że odcinek 5 amerykańskiej wersji Top Gear będzie poświęcony właśnie tematom wojskowym szykowałem się na odcinek typu „obejrzyj, napisz swoją opinię, zapomnij”. Nie miałem zbyt dużych oczekiwań tym bardziej, że w edycji z USA całe odcinki poświęcone są jednemu zagadnieniu, więc wojsko będzie tematem przewodnim przez pełne 45 minut.

A później zacząłem oglądać jak Tanner Foust, Rutledge Wood i Adam Ferrara dostali zadanie znaleźć idealny cywilny samochód, który mógłby służyć w armii. Propozycje były 3 – Subaru Impreza STI WRX, Ram Power Wagon i Jeep Willys Wheeler Edition.

Muszę powiedzieć, że dawno nie oglądałem tak fajnego odcinka Top Gear – bez względu na to czy mówimy o wersji UK czy USA. Nie będę tutaj za bardzo spoilerował, ale zadania, które postawione zostały przed prowadzącymi były naprawdę ciekawe i zróżnicowane, a montaż był chyba najlepszy w historii amerykańskiej edycji. Tak dynamiczne przedstawienie wydarzeń naprawdę rzadko się widuje.

Subaru Impreza WRX STI

Na dodatek zniknął największy minus odcinków z wojskiem, czyli żołnierze udający roboty. Tutaj wojskowi rzucają swoje komentarze, rozmawiają z prowadzącymi, żartują – czuć luz połączony z profesjonalizmem, przez co całość wypada naprawdę naturalnie.

Dlatego gorąco polecam każdemu śledzącemu Top Gear USA zainteresować się tym odcinkiem. Nie będzie zawiedziony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze teksty

Alpine A110S 1.8 Turbo 292 KM – TEST

We współczesnej motoryzacji coraz mniej jest samochodów, które można nazwać szalonymi i jednocześnie spalinowymi. Producenci nieraz eksperymentują, ale te...