Obwodnica Janek i Raszyna (S8) otwarta! Wideo z przejazdu też już jest

Stało się! Pierwszy i jednocześnie najważniejszy etap ekspresowej obwodnicy Raszyna i Janek (S8) został w końcu otwarty. Wybrałem się na miejsce i przejechałem drogą. Zapraszam na pierwsze wrażenia :)

O tym, jak ważne było oddanie do dyspozycji kierowcom ekspresowej wylotówki na południe nie muszę nikogo przekonywać – kroki, które tworzyły się w Alei Krakowskiej na wysokości Raszyna były dramatyczne i kosztowały kierowców wiele litrów paliwa i straconych nerwów (o czasie nie wspomnę).

Teraz to już przeszłość – podążając Południową Obwodnicą Warszawy (albo Alejami Jerozolimskimi z centrum), dzięki otworzonemu odcinkowi drogi S8 można bezkolizyjnie i szybko dojechać do Janek. Fragment Opacz-Janki (budowane jest jeszcze przedłużenie do Drogi Krajowej 7), gdy na nim byłem, otworzony został tylko w jednym kierunku – od Warszawy. Drogę powrotną musiałem pokonać starą DK 8, ale gdy czytacie te słowa na 100% droga otwarta jest w obu kierunkach. Oto wideo z przejazdu:

Dla wielu kierowców jeżdżących po Warszawie zaczyna się „nowe życie”, bo codzienne oszczędności czasowe będą niesamowite. Nie wspominam o komforcie, bo na odcinku Opacz-Janki mamy do dyspozycji 2 albo 3 pasy w każdą stronę po których spokojnie można mknąć 120 km/h.

Strasznie się cieszę, że wyjazd z Warszawy do kolejnych miast (pierwszy był Poznań dzięki S2/A2) staje się przyjemnością. Zostaje jeszcze „rozprawić” się z S7 w kierunku Gdańska i obwodnicą Marek – tam wciąż nie jest łatwo. Ale dzisiaj fani motoryzacji z Warszawy naprawdę nie mają na co narzekać :)

4 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...