F1 2015 – premiera na PS4, XONE i PC coraz bliżej. Trailer pokazuje, że jest na co czekać

Nie jestem wielkim fanem Formuły 1, ale muszę przyznać, że patrząc na najnowszy trailer F1 2015, które jeszcze w lipcu pojawi się na PlayStation 4, Xbox One oraz PC naszła mnie duża ochota na to, aby zasiąść za kierownicą wirtualnego bolidu. Sądzę również, że nie tylko na mnie zwiastun wideo zrobił takie wrażenie.

Wirtualna Formuła 1 od paru lat znajduje się w rękach firmy Codemasters, co uznaję za duży plus. Kto jak kto, ale oni na tworzeniu gier samochodowych znają się jak mało kto. Colin McRae Rally i jego ewolucja w postaci DIRT (a ostatnio DIRT Rally), TOCA przemianowana z biegiem lat na GRID – te serie są głęboko w sercach niejednego fana motoryzacji, który lubi pojeździć sobie nie tylko w „prawdziwym świecie”.

Seria traktująca o Formule 1 również uważana jest za sukces Codemasters, chociaż nie jednoznaczny. Bo bardzo dobrych pierwszych częściach później w niektórych recenzjach i opiniach graczy można było dostrzec krytykę za zbyt małą ilość zmian. Również fakt, że seria dotychczas nie była obecna na konsolach nowej generacji można uznać za sporą wpadkę Codemasters, bo przecież są one na rynku już niemal 2 lata, od października 2013 roku.

Wszystko wskazuje jednak na to, że wraz z F1 2015 wszystkie głosy krytyki zostaną przez twórców uciszone. Popatrzmy na poniższy trailer:

Niemal dwie minuty czystego miodu dla fanów samochodówek. Zdaję sobie sprawę, że na trailerach praktycznie każda gra wygląda rewelacyjnie, jednak w przypadku Codemasters wierzę, że to samo zobaczymy po odpaleniu F1 2015 na naszych konsolach albo PC.

A ujrzymy rewelacyjną jakość grafiki – szczegółowe modele, a przede wszystkim doskonałe oddanie warunków atmosferycznych i dynamiki jazdy. Równie mocno akcentowana jest na zwiastunie cała otoczka towarzysząca wyścigom Formuły 1. Pit-stopy, przygotowania przed startem, celebracja zwycięzców – F1 2015 nie powinno być grą, w której ktoś będzie narzekał na brak klimatu. Pozostaje jeszcze kwestia modelu jazdy, którego po trailerze nie da się ocenić. Liczę, że Codemasters nie pokpią tutaj sprawy i będzie on naprawdę dobry, a przy tym w miarę wymagający dla gracza.

Formuła 1 2015 pojawi się w sklepach 10 lipca 2015 roku na PS4, XONE oraz komputery osobiste. Brak wersji na PlayStation 3 i Xboxa 360 dobitnie pokazuje, że będzie to pierwsza, w 100% stworzona dla nowej generacji część serii. Będzie ciekawie. Oby tylko Logitech G29 (i G920) nie kazał na siebie czekać zbyt długo, bo taka gra aż prosi się o spróbowanie jej z podłączoną do konsoli/PC kierownicą.

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...