Kierownice Logitech G29 i G920 – znamy ceny i informacje o tych modelach (PS4, XONE, PC)!

Długo Logitech kazał czekać posiadaczom platform do grania na nowy model swojej kierownicy. Szczególnie poszkodowani byli użytkownicy PS4, ponieważ oni nie tylko nie mogli kupić żadnego nowego sprzętu tej firmy, ale również nie mieli po co podłączać starszych modeli, bo te nie były wspierane przez konsole. Teraz jednak modele Logitech G29 i G920 zostały oficjalnie zaprezentowane i wiemy już o nich wszystko, co potrzeba.

Sporym zaskoczeniem była dla mnie prezentacja kierownicy Logitech G920. Z początku myślałem, że chodzi tutaj o jakiś nieprezentowany wcześniej, bardziej budżetowy model kierownicy, będący kontynuacją Driving Force GT. Niestety okazało się, że G920 jest po prostu odmianą G29 przeznaczoną dla konsoli Xbox One. Niestety oczywiście dla mnie, posiadacze konsoli Microsoftu mają spore powody do radości :)

Logitech G29 PlayStation 4 - przekrój systemu force feedback

Obie kierownice będą zatem modelami z wyższej półki, gwarantującymi bardzo dobrą jakość wykonania oraz zaawansowane rozwiązania techniczne. Układ force feedback oparty o dwa silniki ma zapewniać realistyczne wrażenia z jazdy, a na dodatek być bardzo cichy. W tej kwestii wierzę Logitechowi – na wrażenia z użytkowania nowych kierownic nie powinniśmy narzekać.

Użyte materiały też będą cieszyć posiadaczy G29 i G920 – koło kierownicze obszyte zostało skórą, a łopatki do zmiany biegów i pedały wykonane są ze stali nierdzewnej. W tym aspekcie Logitech może sporo zyskać nad konkurencyjnym modelem Thrustmaster T300 RS, którego pedały sprawiają wrażenie mniej solidnych. No i nie mają domyślnie pedału sprzęgła.

Pedały w modelu Logitech G29

Sama kierownica strasznie mi się podoba. Mięsisty wieniec z dziurkowaną skórą, sporo dodatkowych przycisków, wskaźnik obrotów złożony z diod LED (dostępny tylko w G29, to jedyna różnica, poza kosmetyką w stylu zmian oznaczeń przycisków, którą dostrzegłem w obu tych bliźniaczych modelach) – to robi naprawdę super wrażenie.

Ceny i dostępność

Niestety takie luksusy kosztują. Jeśli ktoś myślał, że na PS4 pojawi się kierownica o tak dobrym przeliczniku cena/jakość, jak miało to miejsce w przypadku chociażby Logitech Driving Force GT to się zawiedzie. Producent ustalił cenę G29 i G920 na 1599 zł, a za dodatkowy moduł do zmiany biegów zapłacić będzie trzeba 249 zł. Są to ceny sugerowane, więc liczę, że w sklepach sprzęt będzie dostępny przynajmniej za 100-200 zł mniej.

Logitech G920 - kierownica dedykowana Xboxowi One

Bo jakby nie patrzeć ceny są wysokie. Pamiętam sytuację jeszcze 6-7 lat temu, kiedy wspominany Driving Force GT był świetną, budżetową propozycją za około 400 zł, a modele G25 albo G27 kosztowały lekko ponad 1000 zł, a były również świetnie wykonane, a na dodatek shifter był dostępny w zestawie. Niestety takie mamy czasy – rynek podzielił się na tani złom oraz kosztujące około 1500 zł modele o wysokiej jakości. Nie ma nic pomiędzy i w sumie nie dziwię się Logitechowi, że wybrał wejście w droższy segment, z wyższą marżą. Ci, którzy chcą na poważnie pościgać się na konsolach nowej generacji np. w Project CARS i tak nie mają wyboru…

Model G29 współpracujący z PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PC ma pojawić się w sklepach w lipcu 2015 roku. Logitech G920 dedykowany konsoli Xbox One zadebiutuje w październiku 2015.

5 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...