Facelifting BMW Serii 1 (F20) – naprawdę zaskoczyła mnie metamorfoza tego samochodu

Gdy do sprzedaży wchodziła obecna generacja BMW Serii 1 zachodziłem w głowę: co niemieccy projektanci najlepszego zrobili? Inne modele tego producenta z ostatnich lat wyglądają albo dobrze, albo rewelacyjnie. Tymczasem 1er było takim brzydkim kaczątkiem w gamie BMW. Dlatego zdziwiłem się, jak bardzo jego stylistyka została poprawiona po ostatnim faceliftingu.

Mój główny zarzut względem starej „jedynki” dotyczył przednich świateł, które nie wiadomo dlaczego zostały bardzo rozciągnięte w pionie. Samochód wyglądał nieźle gdy dołożono do niego pakiet stylistyczny M (foto z lewej), ale już w bardziej cywilnej wersji tak różowo nie było (foto z prawej).

Teraz za sprawą wcale nie tak ogromnych modyfikacji przód samochodu ma zupełnie inny wyraz. Trochę przeprojektowany został zderzak i przede wszystkim lampy i teraz auto wygląda bardzo dobrze nawet w mniej sportowych wersjach.

BMW Seria 1 - przód po faceliftingu

Z tyłu też zmieniło się w sumie niewiele – powiększone zostały trochę reflektory. I znowu mała zmiana, duży efekt.

BMW Seria 1 - tył po faceliftingu

Odświeżone BMW Serii 1 (F20) to doskonały przykład tego, że czasami wystarczy parę szlifów aby uzyskać pożądany efekt. Naprawdę byłem zaskoczony, z tego brzydkiego kaczątka dzięki faceliftingowi wyrósł naprawdę przyciągający wzrok łabędź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Seat Ateca 2.0 TSI 190 KM FR po liftingu – TEST

Seat Ateca przeszedł w 2020 roku lifting. Wyraźnie zmienił się w nim wygląd przodu, modyfikacji uległa również paleta silników...