Logitech G29 – kierownica, która zadziała z PlayStation 4? Jeśli tak, to zostaje pytanie co z innymi modelami tej firmy

PlayStation 4 pojawiło się na rynku pod koniec 2013 roku. W chwili pisania tego tekstu mamy połowę roku 2015 i do tego czasu nie doczekaliśmy się wsparcia kierownic Logitech dla najnowszej konsoli Sony. Gdy osobiście straciłem nadzieję, że jakiekolwiek „kółko” tej firmy zadziała z PS4 do sieci wyciekają zdjęcia modelu G29. W związku z tym warto zadać sobie pytanie – co z innymi modelami?

Pisałem jakiś czas temu jak wygląda wsparcie dla kierownic Logitech na PS4. A właściwie jak nie wygląda, bo żaden model sprzętu tej firmy nie współpracuje z konsolą Sony. Spodziewałem się, że brak wsparcia wynika po prostu z zaniechania tego segmentu peryferii, a co za tym idzie braku motywacji Logitecha do bawienia się w dodawanie wsparcia jego dotychczasowych kierownic na PlayStation 4.

Teraz jednak w sieci pojawiły się zdjęcia, które rzekomo prezentują kontynuację linii kierownic „G” tego producenta, czyli model Logitech G29. Wygląd kółka dobitnie wskazuje, że model tworzony jest przede wszystkim dla konsol Sony i jeśli pojawi się w sprzedaży, to o wsparcie dla PS4 nie ma co się martwić.

Pierwsza kierownica firmy na PS4 - Logitech G29

Z jednej strony chciałbym, aby tak się stało, ponieważ w chwili obecnej przystępnych cenowo (i zarazem rozsądnych jakościowo) kierownic, które można podłączyć do PlayStation 4 po prostu nie ma. Z drugiej strony jeśli Logitech faktycznie wróci do gry jeśli chodzi o kierownice i nie wprowadzi wsparcia dla innych – tańszych modeli swojej ofercie, to będzie naprawdę słabe zagranie z jego strony.

Pokaże on wtedy środkowy palec wszystkim tym, którzy kupili jego kierownice parę lat temu (często wcale nie za małe pieniądze, ponieważ ich ceny kształtowały się w przedziale 400-900 zł), a teraz będą musieli je wymieniać przy przesiadce na nową konsolę. Na pewno firmie w krótkim okresie sprzedaż podskoczy, ale nie jestem pewien, czy straty wizerunkowe będą tego warte…

Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Według plotek premiera kierownicy miałaby mieć miejsce w okolicach lipca 2015 roku.

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...