Burnout Paradise HD Remaster – premiera na PS4 i XONE wkrótce

Wszyscy fani serii Burnout mogą zacierać ręce, ponieważ wszystko wskazuje na to, że gra z tej serii już niedługo trafi na konsole najnowszej generacji – PlayStation 4 i najpewniej też na Xbox One. Niestety nie będzie to część nowa, a remaster Burnout Paradise, ale w przypadku tej gry zdecydowanie nie ma co narzekać.

Jest to spowodowane faktem, że Paradise to wyjątkowa ścigałka. W dzisiejszych czasach gry samochodowe dzielą się generalnie na dwie grupy. W pierwszej starają się one maksymalnie wiernie oddać realia prowadzenia auta. Gran Turismo, Forza Motorsport, Project CARS – tam najlepiej jest mieć niezłą kierownicę, sporo czasu na naukę i zamiłowanie do szlifowania swoich czasów. Druga grupa to tytuły typowo zręcznościowe, ale w których zupełnego oderwania od rzeczywistości też nie znajdziemy. Np. taki Need for Speed zbyt ambitny nie jest, ale zawsze trochę realizmu jest w nim obecne.

Burnout Paradise PS4

A Burnout Paradise to była 10 lat temu totalna rozwałka i gra, która miała po prostu dawać frajdę. Ogromne prędkości, efektowne wyścigi i jeszcze bardziej efektowne kraksy. To „robiło robotę” wtedy i sądzę, że będzie robić ją i dzisiaj. Co muszę przyznać jest ciekawe – wystarczy podbić rozdzielczość gry z 2008 roku i gracze po prostu ją kupią i będą się świetnie bawić, pewnie w małym stopniu dostrzegając jej wiek. Widać, że postęp w grach wideo jest coraz mniejszy z biegiem lat. W końcu przeniesienie gry z 1998 roku do 2008, tylko z podbiciem rozdzielczości, pewnie nie miałoby sensu. A 2008 -> 2018 ten sens już ma.

Pokazuje to też, że na rynku jest prawdziwy niedobór gier tego typu, bo gdyby na każdym rogu czaiły się zręcznościowe wyścigi o takim charakterze na PS4 lub XONE, to nikt o Burnout Paradise HD Remaster by nie myślał.

Burnout Paradise Remaster

Kiedy premiera?

Na chwilę obecną gra w wersji na PlayStation 4 zapowiedziana została w Japonii przez Renka_schedule, który ma dobre źródła informacji dotyczące tamtejszego rynku. Gra pojawić ma się w Japonii 16 marca 2018 roku. Jestem jednocześnie przekonany, że jeśli to doniesienie okaże się prawdą, to Burnout Paradise HD Remaster trafi również na inne rynki i to w podobnym okresie czasu, co w Japonii. Sądzę także, że wersja na Xbox One zadebiutuje równocześnie z tą dla PS4.

Japońska cena po przeliczeniu na złotówki wynosić ma około 125 zł, więc można spodziewać się, że oficjalnie w Polsce gra będzie kosztować w okolicach 130-150 zł.

Najnowsze teksty

Hyundai Tucson 1.6 230 KM Hybrid Executive – TEST

Nowy Hyundai Tucson pojawił się na rynku w 2020 roku i wiele osób zaskoczył swoim wyglądem, który był wyraźnie...