Nowe BMW Serii 7 G11 (2016) – zdjęcia szpiegowskie pokazują wygląd nadwozia i zegary

Najbardziej luksusowa limuzyna BMW – Seria 7 – jest już na rynku w obecnym wcieleniu od 2008. Najwyższy zatem czas na nadejście następcy, którego premiera planowana jest na 2016 rok. Zdjęcia szpiegowskie, mimo oklein, pokazują czego możemy się spodziewać.

Obecna generacja – F01 / F02 – naprawdę wyszła BMW pod względem stylistycznym, a i mimo kilku lat obecności na rynku również nie ma się czego wstydzić w kwestii wyposażenia dodatkowego. Seria 7 naprawdę świetnie się starzeje i wciąż (zwłaszcza odpowiednio wyposażona w pakiety stylistyczne) przyciąga uwagę. Moim zdaniem wciąż wygląda lepiej niż młodsze o 2 lata Audi A8, chociaż najnowszemu Mercedesowi Klasy S ustępuje (ależ ten samochód wygląda w wersji AMG!).

BMW 7er F01 - obecna generacja Serii 7

Jeśli chodzi o technologię, to BMW metodycznie dodaje kolejne „bajery” do już bardzo bogatej listy wyposażenia dostępnej podczas rynkowej premiery BMW 7er F01. Head-up Display, inteligentne reflektory, kamera noktowizyjna – jest na co wydawać pieniądze konfigurując Serię 7.

Nowa generacja BMW Serii 7 – G11 / G 12

Jednak następca kiedyś musi przyjść, bo siwe włosy obecnej generacji w końcu zaczną być widoczne. W BMW intensywnie testują nowy samochód, który udało się uchwycić na zdjęciach podczas jazdy między innymi po torze Nurburgring. Maskowania są wciąż znaczące, więc ciężko mówić o detalach, jednak patrząc na bryłę samochodu można dojść do wniosku, że modyfikacje nie będą ogromne. Najbardziej w oczy rzucają się przednie światła, które kształtem pewnie upodobnią się do najnowszych limuzyn BMW (mnie przypominają Serię 3). Generalnie nowa 7er zdaje się być bardziej sportowa i dynamiczna niż obecna generacja.

Bardzo ciekawie z kolei prezentują się zegary w nowym BMW 7er, które również udało się złapać na zdjęciu:

Nowe BMW Serii 7 (2016) - tak prezentują się zegary

Wygląda na to, że w nowej Serii 7 będziemy mieli połączenie nowoczesności z klasyką. Zegary zachowają swój tradycyjny układ, a ramki wokół tarcz będą fizyczne, jednak wskazówki wyświetlane będą na ekranie LCD. Zestaw wskaźników wygląda przy tym bardzo kompaktowo – przywodzi mi na myśl zegary z BMW Serii 1. Nie wiem czy flagowa limuzyna nie zasługuje na coś bardziej…dostojnego? Zobaczymy jak zegary będą prezentować się na żywo – wtedy będzie można ostatecznie oceniać.

Rynkowy debiut nowego BMW Serii 7 G11 / G12 nastąpi w 2016 roku, więc za parę miesięcy powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących tego samochodu. Mnie szczególnie ciekawią silniki. Według plotek pod maską będzie można znaleźć chociażby V8 o pojemności 600 KM, lub… V12 o pojemności 6,6 litrów! Zobaczymy które z doniesień okażą się prawdą. Jedno nie ulega wątpliwości – w 2016 roku będzie naprawdę ciekawie :)

Zdjęcia pochodzą z serwisu WorldCarFans

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...