Lexus RX (2016) – nowy SUV premium na zdjęciach robi rewelacyjne wrażenie

Niedawno widzieliśmy jedynie krótki zwiastun wideo, a teraz o nowym Lexusie RX wiemy już wszystko. A przynajmniej o tym, jak wygląda. Muszę przyznać, że jestem zaskoczony – ale tylko trochę.

Nowy Lexus RX (2016) wygląda wprost rewelacyjnie. Spokojniejsza, w mojej opinii nie do końca ładna jeśli chodzi o detale, sylwetka poprzednika zastąpiona została tym:

Projektem z ostrymi niczym brzytwa liniami i wyglądającym naprawdę drapieżnie. Szczególnie atrapa chłodnicy – ogromnej wielkości, stworzona w kształcie litery X nadaje temu samochodowi charakteru. Ale również wąskie przednie światła LED, czy ciekawie narysowana linia boczna (popatrzcie jak kończą się boczne szyby!), czy równie efektowne LEDy z tyłu wyglądają rewelacyjnie.

Dlaczego zatem jestem tylko trochę zaskoczony nową generacją RX’a? Wszystko przez jego mniejszego brata, model NX, który pojawiając się na rynku w 2014 roku przygotował nas na to, czego możemy się spodziewać w kolejnych samochodach z logo Lexus na masce. I o ile projekt NX’a nie przypadł mi w 100% do gustu, tak w chwili obecnej nowemu największemu SUV’owi w ofercie japońskiego producenta nie mogę niczego zarzucić.

Równie dobrze wygląda wnętrze:

Nowoczesne, przy czym utrzymane w typowym dla Lexusa, uporządkowanym stylu, bez większych udziwnień. Oczy posiadaczy tego samochodu cieszyć będą detale, takie jak np. mariaż nowoczesności z klasyką w przypadku zegarów. W pełni cyfrowy prędkościomierz i obrotomierz połączono z klasycznymi wskaźnikami temperatury płynu chłodzącego oraz poziomu paliwa. Taka kombinacja dostępna będzie dla osób decydujących się na odmianę F-Sport, ale nowy SUV Lexusa w każdej wersji powinien podobać się w środku.

W kwestii silników na starcie do dyspozycji klientów oddane zostaną dwie jednostki. RX350 pod maską będzie miał 3,5 litrowy silnik V6 o mocy 300 KM. Z kolei dla fanów napędów hybrydowych przygotowano wersję RX450h, w której pod maską pracować będzie taki sam motor 3,5 l V6, jednak sprzężony będzie on z silnikiem elektrycznym. Ta kombinacja ma generować zbliżoną moc – około 300 KM.

Lexus naprawdę się postarał przygotowując nową generację modelu RX – trzeba mu to przyznać…

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...