Klasyczne hity i lata 60-te – Najlepsza muzyka do samochodu #13

Dzisiaj zajrzymy w naprawdę zamierzchłe czasy, w których jednak nie brakowało doskonałych utworów muzycznych, które obecnie uznawane są już za absolutną klasykę. Zapraszam do przesłuchania 3 przebojów, które wybrałem dla Was z lat 60-tych.

1. Love Affair – Everlasting Love

Wiele osób może kojarzyć tę piosenkę przede wszystkim z Sandrą, która uczyniła z niej jeden ze swoich największych hitów w latach 80-tych. Ja jednak zwrócę swoją uwagę na pierwowzór, który powstał w 1967 roku i moim zdaniem dystansuje wszystkie inne aranżacje, będąc jedną z moich ulubionych piosenek z lat 60-tych.

2. Del Shanon – Runaway

Kolejny utwór, który doczekał się coverów wykonanych przez innych artystów. Ale również w tym przypadku uważam, że oryginał jest najlepszy. Świetny, dynamiczny kawałek, idealny chociażby na rozbudzenie podczas nudnej jazdy autostradą (gdy jechałem na Poznań Motor Show 2015 po A2 żałowałem, że nie mogłem go posłuchać :) )

3. Little Eva – Locomotion

Chyba wszystkie utwory z lat 60-tych zostały w późniejszym czasie ponownie wykorzystane i przekute w hity. Do takiego wniosku dochodzę chociażby układając tę listę. Locomotion później wykorzystała Kylie Minoque, ale ja dzisiaj skupię się na wersji pierwotnej. Mimo kilkudziesięciu lat wciąż doskonale się ją słucha.

A na następne notowanie zapraszam w poniedziałek 20 kwietnia. Stay tuned… ;)

 

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Fiat Tipo Cross 1.0 Turbo 100 KM – TEST

Fiat Tipo oferowany był dotychczas jako zwykły hatchback, sedan oraz kombi. Na przełomie 2020 i 2021 roku jednak jego...