Klasyczne hity i lata 60-te – Najlepsza muzyka do samochodu #13

Dzisiaj zajrzymy w naprawdę zamierzchłe czasy, w których jednak nie brakowało doskonałych utworów muzycznych, które obecnie uznawane są już za absolutną klasykę. Zapraszam do przesłuchania 3 przebojów, które wybrałem dla Was z lat 60-tych.

1. Love Affair – Everlasting Love

Wiele osób może kojarzyć tę piosenkę przede wszystkim z Sandrą, która uczyniła z niej jeden ze swoich największych hitów w latach 80-tych. Ja jednak zwrócę swoją uwagę na pierwowzór, który powstał w 1967 roku i moim zdaniem dystansuje wszystkie inne aranżacje, będąc jedną z moich ulubionych piosenek z lat 60-tych.

2. Del Shanon – Runaway

Kolejny utwór, który doczekał się coverów wykonanych przez innych artystów. Ale również w tym przypadku uważam, że oryginał jest najlepszy. Świetny, dynamiczny kawałek, idealny chociażby na rozbudzenie podczas nudnej jazdy autostradą (gdy jechałem na Poznań Motor Show 2015 po A2 żałowałem, że nie mogłem go posłuchać :) )

3. Little Eva – Locomotion

Chyba wszystkie utwory z lat 60-tych zostały w późniejszym czasie ponownie wykorzystane i przekute w hity. Do takiego wniosku dochodzę chociażby układając tę listę. Locomotion później wykorzystała Kylie Minoque, ale ja dzisiaj skupię się na wersji pierwotnej. Mimo kilkudziesięciu lat wciąż doskonale się ją słucha.

A na następne notowanie zapraszam w poniedziałek 20 kwietnia. Stay tuned… ;)

 

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...