LM2 Streamliner – nowy najszybszy samochód na świecie? (Wahacz TV)

Pogoń za prędkością towarzyszyła motoryzacji od samego początku. Z biegiem lat przekraczane były kolejne bariery i ustanawiane były kolejne rekordy prędkości. Amerykańska firma Lyons Motor Car ma w planach pokonać kolejną granicę.

Jej nowo zapowiedziany debiutancki projekt ma być hipersamochodem, który wyróżniać będzie się dwoma rzeczami: innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi oraz potworną wręcz mocą. Zacznijmy może od tego, co w LM2 Streamliner znajdzie się pod maską.

LM2 Streamliner z tyłu wygląda bardzo ciekawie

Będzie to silnik V8 o pojemności 8,2 litra, który dzięki zastosowaniu podwójnej turbosprężarki rozwinie moc 1700 koni mechanicznych! Przełoży się to na osiągi – pierwsza setka na prędkościomierzu pojawi się po 2,2 sekundy, a sprint do prędkości 160 km/h zajmie LM2 4,4 sekundy. Samochód przyspieszać przestanie gdy na prędkościomierzu pojawi się wartość 467 km/h.

Osiągi naprawdę robią wrażenie – jeszcze żaden oferowany w normalnej sprzedaży samochód nie rozwinął takiej prędkości. Ponadto firma chwali się, że jej auto będzie prawdziwym statkiem kosmicznym jeśli chodzi o zastosowaną technologię. Dla przykładu klamki w drzwiach będą zastąpione czujnikami, a sterowanie oparte zostanie o 16” ekran dotykowy.

Drzwi w LM2 Streamliner podnosić się będą do góry

Samochód po raz pierwszy zostanie zaprezentowany światu na Targach Motoryzacyjnych w Nowym Jorku (3-12 kwietnia 2015 r.) – na razie producent raczył nas wyłącznie modelami 3D. Ciekaw jestem jaki będzie efekt końcowy i czy LM2 Streamliner pojawi się finalnie na rynku – ponieważ nie stoi z nim żaden ogromny koncern motoryzacyjny – nie jest to wcale takie oczywiste.

Tak potężny samochód zasłużył na poświęcenie mu kolejnego materiału wideo w Wahacz TV. Zapraszam do oglądania poniżej.

A jeśli się podobało, to zachęcam również do subskrypcji kanału Wahacz TV :)

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...