Lakierowanie samochodu – samodzielnie czy w serwisie?

Lakier każdego samochodu prędzej czy później będzie wymagał korekty – większej lub mniejszej. Wpływ na to może mieć wiele czynników, takich jak czas użytkowania pojazdu, wpływ warunków atmosferycznych, czy zdarzenia losowe: zarysowanie na parkingu, stłuczka lub wypadek. Wielu kierowców zastanawia się w takiej sytuacji: czy można polakierować swój samochód samodzielnie, czy trzeba skorzystać z pomocy profesjonalistów? Odpowiadamy poniżej!

Lakierowanie całego samochodu to zdecydowanie zadanie dla kompetentnego serwisu. Jednak przy naprawie niewielkiego elementu karoserii czy delikatnym zarysowaniu wielu właścicieli pojazdów zastanawia się, czy nie można zaoszczędzić i podjąć się zadania lakierowania samodzielnie. Wyjaśniamy, co jest do tego potrzebne i jakie mogą być konsekwencje nieudanego lakierowania!

Lakiernictwo samochodowe – sprzęt i umiejętności

Już na początku warto podkreślić, że lakierowanie nawet małego elementu karoserii nie jest łatwym zadaniem. Lakiernictwo samochodowe to zajęcie, które wymaga nie tylko odpowiednio przygotowanego miejsca i specjalistycznego sprzętu, ale także wprawnej ręki, dużego doświadczenia i sporo czasu. Z tego powodu warto odwiedzić profesjonalny serwis oferujący lakiernictwo samochodowe.

Należy także pamiętać o tym, że lakiernictwo samochodowe nie polega tylko na samym położeniu nowej warstwy lakieru. Cały proces musi obejmować także dokładne obejrzenie miejsca uszkodzenia i ustalenie jego przyczyny, usunięcie starego lakieru, odpowiednie przygotowanie powierzchni do lakierowania na każdym jego etapie, a następnie suszenie w odpowiedniej temperaturze.

Samodzielne lakierowanie części karoserii samochodowej nie jest niemożliwe, ale im większy fragment lakieru wymaga naprawy, tym trudniej będzie osiągnąć zadowalający efekt końcowy. O wiele lepiej będzie powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Compet – sieć serwisów blacharsko-lakierniczych

Wybór serwisu blacharsko-lakierniczego do naprawy karoserii także nie powinien być kwestią przypadku. Warto sprawdzić ofertę ogólnopolskiej sieci serwisów www.compet.pl, które oferują kompleksowe usługi w zakresie napraw blacharsko-lakierniczych. W najbliższym serwisie Compet usuniesz zarówno drobne zarysowanie, jak i poważne wgniecenie. W zakres oferowanych usług wchodzą także naprawy powypadkowe i likwidacja szkód.

Rezultaty nieudanego lakierowania karoserii

Dlaczego z lakierowaniem samochodu warto zwrócić się do profesjonalistów, zamiast próbować robić to na własną rękę? Ponieważ rezultaty nieumiejętnego lakierowania mogą kosztować Cię o wiele więcej, niż naprawa u lakiernika. Wprawne oko zawsze zauważy źle pomalowaną karoserię, a mierniki lakieru bezbłędnie wskażą, które miejsca były nieumiejętnie naprawiane.

Wszystko to może sprawić, że w przyszłości, gdy będziesz chciał sprzedać swój samochód,  potencjalni kupujący zaczną kwestionować jego bezwypadkowość, a nawet całkowicie zrezygnują z zakupu. Profesjonalne lakierowanie, to decydowanie jedyny słuszny wybór w przypadku nowych samochodów, których karoseria uległa wgnieceniu lub zarysowaniu. To też najlepsze rozwiązanie dla osób, które biorą pod uwagę sprzedaż pojazdu i nie chcą, aby nawet po niewielkiej szkodzie stracił on znacząco na wartości.  Profesjonalny lakiernik sprawi, że żaden element nie zdradzi swojej powypadkowej historii.

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...