Mitsubishi ASX 1.3 158 KM Instyle – TEST

Mitsubishi długi czas nie wprowadziło na polski rynek nowego modelu. Przez pewien czas nawet nie była pewna przyszłość tej marki na rynku w Europie. Okazuje się jednak, że Mitsubishi zostaje na Starym Kontynencie, ale obiera inną niż dotychczas strategię. Zamiast wpuszczać zupełnie własne modele, korzysta z rozwiązań z innych producentów aliansu – konkretnie Renault. W związku z tym nowe Mitsubishi ASX to Renault Captur, z lekkimi tylko modyfikacjami.

Japońska firma ma jednak trochę inną strukturę cennika czy warunki gwarancji. Ma ona także swoich oddanych zwolenników, zatem Mitsubishi ASX w takiej formie ma sens. Więcej na temat tego modelu mogłem dowiedzieć się spędzając z nim kilka dni i przygotowując o nim test wideo. Egzemplarz który dostałem należał do najbogatszej wersji wyposażeniowej Instyle, a także miał pod maską najmocniejszy przewidziany do ASX’a silnik benzynowy 1.3 158 KM – był zatem wizytówką na co stać ten model. Przekonać się można o tym poniżej, oglądając film.

Podczas jazdy ASX’em zrobiłem mu też porcję zdjęć. Zapraszam do oglądania galerii.

Mitsubishi ASX 2023 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...