Skoda Octavia Sportline 2.0 TSI 190 KM – TEST

Nowa Skoda Octavia to model, który występuje na rynku w różnych wersjach. Poza zwykłymi odmianami liczyć można w nim na lekko uterenowione Scout, a także sportową odmianę RS. Dla osób, które chcą też poczuć sport w tym modelu, ale w mniej bezkompromisowym wydaniu przygotowane zostało Sportline. Okazuje się być ono mocno zbliżone do RS’a w wielu aspektach i między innymi o tym którą wersję lepiej jest kupić opowiadam w teście wideo.

Egzemplarz który dostałem do jazdy pasuje idealnie do takich porównań, ponieważ dostaje się w nim benzynę 2.0 TSI 190 KM DSG, która jest co prawda słabsza niż 245-konny wariant z Octavii RS, ale za to jako jedyny jest wyposażony w napęd 4×4. Poza porównaniami, na filmie przedstawiam też po prostu jak Skoda Octavia Sportline radzi sobie w 2022 roku jako samochód. Jaką oferuje jakość, jak przystępny jest w niej sposób obsługi czy jak przestronna jest tylna kanapa i bagażnik. Osoby zainteresowane tym modelem, zapraszam do oglądania.

Polecam też rzucić okiem na kilka zdjęć, które zrobiłem omawianej Octavii podczas jazdy nią. Trafiłem na piękne warunki atmosferyczne, więc tym bardziej uważam, że warto :)

Skoda Octavia Sportline 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...