Skoda Kodiaq 1.5 TSI 150 KM DSG Style – TEST

W 2016 roku Kodiaq rozpoczął dla Skody nowy rozdział, ponieważ dzięki niemu ten producent oficjalnie wkroczył do świata podwyższonych SUV’ów. Obecnie paleta modeli tego typu u Skody się rozrosła – zarówno biorąc pod uwagę modele spalinowe, jak i elektrycznego Enyaqa. Kodiaq wciąż jednak trwał w ofercie niezmieniany, aż do 2021 roku, kiedy to model ten doczekał się liftingu. O tym co się zmieniło opowiadam w teście wideo.

Do jazdy dostałem egzemplarz w całkiem rozsądnej konfiguracji, ponieważ przynależał on do wersji wyposażeniowej Style, która co prawda była solidnie dopakowana dodatkami – ale wciąż nie było to maks który można wyciągnąć w Kodiaqu np. w topowej odmianie Laurin & Klement. Z kolei silnik to bazowa jednostka przewidziana do tego modelu, czyli 1.5 TSI 150 KM, połączona z automatyczną skrzynią biegów DSG i napędem na jedną oś. O tym jak radzi sobie taki mały silnik w dużym nadwoziu również mówię w teście, który obejrzeć można poniżej.

Polecam też rzucić okiem na garść zdjęć, które zrobiłem testówce podczas jazdy dnią.

Skoda Kodiaq 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...