Peugeot 308 1.2 PureTech 130 KM Allure Pack – TEST

Nowy Peugeot 308 samochód, który nazwać można rewolucyjnym dla Peugeota i nie wynika to moim zdaniem wcale z zastosowanej stylistyki, a rozwiązań technologicznych. To właśnie w 308-mce pojawił się bowiem nowy system info rozrywki, elektroniczne zegary, kamery czy matrycowe światła i te dodatki będą jak sądzę wykorzystywane w innych modelach Peugeota w najbliższych latach. Wygląd nadwozia też jest jednak niewątpliwie w przypadku omawianego modelu istotny, ponieważ producent mocno postawił tutaj na designerski charakter 308.

I co ciekawe nie jest on ograniczony wyłącznie do najbogatszych wersji, bo już drugie od dołu Allure gwarantuje odpowiednie wrażenia estetyczne. Ja do jazdy dostałem jeszcze trochę lepiej wyposażoną odmianę, czyli Allure Pack, gdzie pod maską pracował silnik benzynowy 1.2 PureTech 130 KM, połączony z manualną skrzynią biegów. Wszystkie swoje wrażenia z kilku dni spędzonych w nowym Peugeotem 308 zawarłem w teście wideo, który obejrzeć można poniżej.

Zachęcam też do rzucenia okiem na galerię zdjęć, które zrobiłem testówce podczas jazdy nią.

Peugeot 308 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Honda ZR-V 2.0 i-MMD 184 KM Advance – TEST

Honda ZR-V to środkowy model w ofercie tego japońskiego producenta jeśli chodzi o crossovery. Dostajemy tutaj lekko ponad 4,5...