SsangYong Tivoli 1.5 T-GDI 163 KM Quartz – TEST

SsangYong to egzotyczna marka w Polsce. Na drogach w naszym kraju można coraz częściej co prawda spotkać samochody tego koreańskiego producenta, ale wciąż nie jest to przesadnie częsty widok. Czy sytuacja powinna się zmieniać za sprawą większej ilości osób decydujących się na kupno Tivoli? Postanowiłem to sprawdzić.

Dla osób nie będących w temacie – Tivoli jest miejskim crossoverem oferowanym już kilka lat, który jednak w 2019 roku przeszedł kurację odświeżającą. Jego sporym atutem jest cena, ponieważ za stosunkowo niewielkie jak na współczesne standardy kwoty otrzymać można solidny poziom wyposażenia, a także nowoczesny silnik z turbo 1.2 albo 1.5 T-GDI. Mnie do jazdy trafił się ten drugi wariant mający moc 163 KM. Połączony on został z opcjonalnym automatem, a także domyślnym napędem na jedną oś. Wersja wyposażeniowa, w której dostałem Tivoli to środkowe Quartz. Zapraszam do obejrzenia moich przemyśleń na temat Tivoli w teście wideo.

Zachęcam też do rzucenia okiem na galerię fotografii tego modelu.

SsangYong Tivoli 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...