Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 129 KM 6AT AllGrip – TEST

Suzuki Vitara w 2022 rok wkracza z wyraźnymi zmianami w swojej palecie silników. Dołączyła do niej pełna hybryda Strong Hybrid, za to znacznie trudniej jest spotkać egzemplarz z 1.4 BoosterJet wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Jego występowanie bowiem zostało ograniczone do wersji Premium i napędu na jedną oś. Dlatego chcąc kupić ten samochód z automatem, maksymalnym wyposażeniem czy napędem AllGrip – trzeba polować na egzemplarze z rocznika 2021.

Chociażby taki, jaki otrzymałem do testów i sprawdziłem, czy wspominane polowanie ma w przypadku tego modelu sens. Suzuki Vitara to ogólnie specyficzny SUV – ma on bardzo tradycyjny charakter i zamiast upodabniać się pod kątem sposobu obsługi do smartfonów, daje on użytkownikowi doświadczenie nawiązujące trochę do „starych dobrych czasów”. Nie jest to w żadnym wypadku wada, ponieważ wiele osób właśnie takie samochody ceni najbardziej. Więcej szczegółów dotyczących Vitary z automatyczną skrzynią przedstawiam na filmie.

Polecam też zobaczyć zdjęcia, które zrobiłem testowanemu samochodowi podczas podróży nim.

Suzuki Vitara AllGrip 2022 TEST – zdjęcia

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...