Volkswagen ID.3 Plus 58 kWh 204 KM – TEST

W ostatnich latach obserwujemy znacznie przyspieszenie wdrażania samochodów elektrycznych do ofert producentów. Jedną z marek, która w ostatnim czasie zmieniła strategię i bardzo mocno postawiła na elektryfikację jest Volkswagen, a model ID.3 jest pierwszym, tak poważnym efektem ich starań. Niemiecki producent chciał, aby ID.3 stanowiło prawdziwe „nowe otwarcie” dla tej marki, dlatego zastosował w tym aucie wiele niestandardowych rozwiązań.

Poczynając od wygląd, przez tylny napęd, aż po sposób obsługi samochodu – to wszystko ID.3 robi albo inaczej niż pozostałe Volkswageny, albo nawet inaczej niż inne auta na rynku. Czyni to z omawianego modelu naprawdę ciekawego elektryka i jego tajemnice mogłem odkrywać spędzając z nim kilka dni, czego efektem jest przygotowany przeze mnie test wideo. Omawiam w nim przygotowaną na premierę wersję 1st, w której na układ napędowy składały się baterie 58 kWh, a także silnik elektryczny mający 204 KM. Wszystkie moje opinie o Volkswagenie ID.3 zobaczyć można poniżej.

Polecam też rzucić okiem na galerię zdjęć tego modelu.

Volkswagen ID.3 2021 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...