Renault Espace 1.8 TCe 225 KM Initiale Paris – TEST

Renault Espace przeszło w 2020 roku lifting. Nie przyniósł on poważnych zmian w wyglądzie zewnętrznym – w samochodzie podostrzono zderzaki, zmieniono wygląd świateł i to by było na tyle. Model ten jednak moim zdaniem poważnych zmian wizualnych po prostu nie potrzebował, więc nie jest to nic złego. Odświeżenie Espace przyniosło jednak spore modyfikacje o obszarze sposobu obsługi, ponieważ na pokładzie pojawiły się nowe multimedia z systemem EasyLink. Przód zyskał również matrycowe światła Renault Matrix Vision.

Niestety wraz z końcem roku następują również roszady w palecie silnikowej Renault Espace. Model ten od 2021 roku oferowany będzie tylko z dieslem 2.0 Blue dCi 190 KM. Jednostka wysokoprężna straciła trochę mocy, za to podwyższona została cena samochodu. Z kolei obecna w testowanym egzemplarzu benzyna 1.8 TCe 225 KM w ogóle wylatuje z oferty, ze względu na nowe normy emisji spalin. W teście wideo przedstawiam, czy opłaca się polować na Espace z benzyną pod maską i czy generalnie model ten jest wart zainteresowania w 2021 roku.

Zachęcam też do rzucenia okiem na małą galerię zdjęć omawianego modelu.

Renault Espace 2021 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Volkswagen ID 4 77 kWh 204 KM Performance Pro – TEST

Volkswagen na początku wprowadzania swoich elektrycznych samochodów na rynek nie eksperymentował, tylko postawił na najmodniejsze obecnie crossovery. ID 4...