Opel Grandland X Hybrid4 300 KM Ultimate – TEST

Grandland X dotychczas występował w wersjach wyłącznie spalinowych – jako benzyna lub diesel. W 2020 roku jego paleta układów napędowych została rozszerzona o hybrydę plug-in, nazwaną Hybrid4 w mocniejszym wariancie. Charakteryzuje się on mocą 300 KM, która osiągana jest poprzez silnik benzynowy 1.6 200 KM i dwie jednostki elektryczne, napędzające przednią i tylną oś. Jak radzi sobie ten model?

Aby się o tym przekonać, zabrałem Opla Grandland X Hybrid4 na kilka dni w góry. Mogłem przez ten czas przetestować jak radzi sobie jego układ napędowy w takich warunkach gdy baterie są pełne, a także jak zaczyna zachowywać się gdy staną się puste. Sprawdziłem też przyspieszenie tego samochodu, ponieważ deklarowana przez producenta moc jest naprawdę słuszna. W przypadku hybryd plug-in jednak często piękne dane papierowe nie przekładają się do końca na rzeczywistość. Jak było tutaj? Zapraszam na test, gdzie przedstawiam wszystkie szczegóły.

Będąc w górach nie mogłem też powstrzymać się od zrobienia temu autu porcji fotografii w malowniczych okolicznościach przyrody. Obejrzeć je można poniżej.

Opel Grandland X Hybrid4 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...