Volvo EX30 Twin Engine Performance 428 KM – TEST

Volvo mocno elektryfikuje swoją gamę modelową, a istotnym krokiem w tym procesie jest EX30 – czyli bardzo szybki elektryk, który kosztuje poniżej 200 000 zł. Ja do jazdy dostałem co prawda egzemplarz kosztujący więcej, bo w wersji Twin Engine Performance – ale wciąż jak na samochód przyspieszający do 100 km/h poniżej 4 sekund, mamy do czynienia z wartą przyjrzenia się propozycją.

Volvo poza silnikiem, wzbudza emocje sposobem obsługi, który w wyraźnym stopniu oparty został o ekran dotykowy, obsługę głosem czy kontekstowe reakcje samochodu. W teście wideo sprawdziłem jak EX30 wypada ten samochód w praktyce – jego obsługa i wrażenia z jazdy. Poniżej zobaczyć można film, gdzie mówię więcej o najnowszym elektrycznym Volvo.

Samochód można wziąć w leasingu na Car Lease Polska. Poniżej można rzucić okiem na kilka zdjęć EX30.

Volvo EX30 2024 – zdjęcia

Volvo poza silnikiem, wzbudza emocje sposobem obsługi, który w wyraźnym stopniu oparty został o ekran dotykowy, obsługę głosem czy konteksowe reakcje samochodu. W teście wideo sprawdziłem jak EX30 wypada ten samochód w praktyce – jego obługa i wrażenia z jazdy. Poniżej zobaczyć można film, gdzie mówię więcej o najnowszym elektrycznym Volvo.

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...