Seat Arona 1.0 TSI 110 KM DSG Xperience – TEST

Konkurencja na rynku małych crossoverów jest bardzo zacięta i u producentów znaleźć można samochody z tego segmentu o bardzo różnym charakterze. Dla osób poszukujących większego konserwatyzmu przygotowany został Seat Arona. Ten fakt wynika trochę z tego, że Arona zadebiutowała na rynku w 2017 roku, kiedy to Seat był marką tworzącą bardzo tradycyjne samochody pod kątem np. sposobu obsługi. Na tę epokę „załapała” się Arona, która od momentu premiery przeszła jedynie lifting.

Czy w 2023 roku model ten wciąż może kusić klientów? Odpowiedzi na to pytanie szukałem testując egzemplarz w wersji Xperience – która to niestety kończy swoją karierę w cenniku tego modelu. Wciąż jednak taką Aronę można dorwać z puli niesprzedanych i wyprodukowanych samochodów, albo polować na nią na rynku wtórnym. Zapraszam na test tej wersji, połączonej z silnikiem benzynowym 1.0 TSI 110 KM oraz automatem DSG.

Polecam też rzucić okiem na galerię zdjęć, które zrobiłem temu modelowi podczas jazdy.

Seat Arona 2023 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...