Nissan Ariya 238 KM 83 kWh Evolve – TEST

Nissan nie jest producentem znanym z tworzenia samochód ekstrawaganckich. Model Juke co prawda cechuje się zarówno w pierwszej, jak i drugiej generacji ciekawym wyglądem – ale wciąż samochody tego producenta przede wszystkim stawiają na klasyczne rozwiązania. Elektryczna Ariya to pierwszy samochód na prąd nowej generacji i wraz z jej debiutem Nissan postanowił trochę bardziej zaszaleć.

Skutkuje to nie tylko względem nadwozia samochodu, ale również zastosowanymi na pokładzie rozwiązaniami, których najwięcej spotkać można w bogatszej i testowanej przeze mnie wersji Evolve tego modelu. Więcej na ich temat przedstawiam w teście wideo, gdzie do jazdy otrzymałem wariant z większymi akumulatorami 83 kWh netto. O tym jaki powiew świeżości wprowadza Nissan Ariya i jak ogólnie ten model radzi sobie jeśli chodzi o bycie samochodem elektrycznym – więcej na ten temat mówię na filmie. Zapraszam do oglądania.

Poniżej znajduje się też moja galeria zdjęć elektrycznego Nissana, które zrobiłem podczas jazdy nich. Zainteresowanym też polecam rzucenie okiem.

Nissan Ariya 2023 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...