Seat Ateca 1.5 TSI 150 KM Xperience – TEST

Seat Ateca to jeden z weteranów w ofercie tego producenta i zarazem pionier jeśli chodzi o jego podwyższone modele. To właśnie od debiutu Ateci w 2016 roku do oferty SUV-y, które w chwili obecnej stanowią sporą część gamy. W 2020 roku omawiany model przeszedł lifting, który unowocześnił systemy na jego pokładzie i poprawił wygląd. Czy po kilku latach od premiery Ateca wciąż ma podstawy aby kusić klientów?

Okazuje się że tak i względem nowszych modeli, omawiany SUV ma niezaprzeczalne zalety wynikające z jego wieku. O co dokładnie chodzi opowiadam w teście wideo tego samochodu. Do jazdy dostałem egzemplarz w wersji Xperience, co oznacza bogate, ale nie najbogatsze wyposażenie. Egzemplarz testowy został jednak mocno doposażony, zatem można traktować go jako pokaz tego, na co stać ten model pod kątem dodatków. Pod maską pracował w nim rozsądny silnik jak na taką „budę”, czyli 1.5 TSI 150 KM połączony z automatyczną skrzynią biegów. Wszystkie swoje spostrzeżenia o Seacie Ateca po liftingu przedstawiam na filmie.

Polecam też rzucić okiem na galerię zdjęć, które zrobiłem temu modelowi podczas jazdy.

Seat Ateca 2023 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...