Audi RS 3 Limousine 2.5 400 KM – TEST

W motoryzacji coraz mniej jest miejsca na szaleństwa w czysto spalinowym wydaniu. Producenci oczywiście wciąż wypuszczają mocne samochody, ale tak jak kiedyś wiele marek miało swoje np. prawdziwie usportowione wersje jakiś hatchbacków, tak teraz zaostrzające się przepisy ekologiczne sprawiają, że po prostu się to nie opłaca. Miejsce to chcą wypełnić elektryki z dużą mocą, ale to nie to samo. Wciąż jednak można spotkać na rynku modele, które zdają się wymykać regułom i parciu na ekologię.

Idealnym tego przykładem jest Audi RS 3, które posiada 5-cylindrowy silnik benzynowy 2.5 400 KM i masę sportowych dodatków, które czynią z niego idealną zabawką na tor wyścigowy. Ja mogłem z tym modelem spędzić tylko kilka godzin i na tor się nie wybrałem, dlatego na krótkim jego teście przedstawiam jakie pierwsze wrażenie robi Audi RS 3 w środowisku normalnych ulic z ograniczeniami prędkości, skrzyżowaniami i innymi przepisami, za nieprzestrzeganie których grozi mandat.

Poniżej umieszczam też kilka zdjęć, które wykonałem temu samochodowi.

Audi RS3 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...