Volvo XC40 B4 2.0 197 KM Plus – TEST

Volvo XC40 to najmniejszy SUV w ofercie tego szwedzkiego producenta, który obecny jest na rynku od 2017 roku. Ostatnio producent uznał, że model ten zasługuje na odświeżenie. Efektem tego jest pojawienie się w XC40 nowych technologii, np. matrycowych świateł LED, lekko zmodyfikowany wygląd oraz przede wszystkim nowe multimedia w kabinie. Jak te elementy wypadają w omawianym Volvo?

Mogłem się o tym przekonać, spędzając kilka dni z dobrze wyposażonym egzemplarzem w wersji Plus, a także z benzyną B4 co oznacza silnik 2.0 197 KM, wyposażony w miękki układ hybrydowy dodający ich jeszcze 14. Wciąż jednak nie można tu mówić o jakiejś przesadnej rozrzutności w konfiguratorze, ponieważ jeszcze trochę pieniędzy można do XC40 dosypać – zatem testowany egzemplarz postrzegać można jako samochód nie pokazujący na co stać ten model, ale na taki, który da się zdroworozsądkowo też kupić. O tym jak omawiane Volvo XC40 wypada opowiadam w teście wideo:

Polecam też rzucić okiem na galerię zdjęć, które zrobiłem podczas jazdy XC40.

Volvo XC40 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...