Nissan Townstar 1.3 DIG-T 130 KM Tekna – TEST

Ostatnie kilkanaście lat na rynku samochodów naznaczone jest ogromnym sukcesem nadwozia typu crossover/SUV. Klienci bardzo chętnie wybierają lekko podwyższone, ale wciąż dynamicznie wyglądające samochody i pociągnęło to za sobą kanibalizację innych rodzajów nadwozi. Eleganckie sedany czy kombi są w odwrocie – to samo powiedzieć można o kombivanach, czyli bardzo pudełkowatych i bardzo przestronnych samochodach rodzinnych.

Wciąż jednak ta gałąź motoryzacyjna nie wymarła w 100%, czego przykładem jest chociażby Nissan Townstar. Model ten jest wspólny z Renault Kangoo, ale nie przeszkadza mu to w byciu bardzo ciekawą propozycją dla osób, które potrzebują bezkompromisowo rodzinnego auta, ponieważ żaden SUV nie zapewni takiej pakowności co Townstar. Kompromisu w tym modelu szukać można jedynie pod maską, ponieważ oferowana jest tam jedynie benzyna 1.3 TCe 130 KM, nie ma za to żadnego diesla. Niestety jednak takie mamy czasy w motoryzacji i na to nic się nie poradzi. O tym co reprezentuje sobą Nissan Townstar opowiadam w teście wideo.

Poniżej umieściłem też porcję zdjęć tego samochodu, które zrobiłem podczas jazdy nim.

Nissan Townstar 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Fiat 500C 1.0 70 KM Hybrid RED – TEST

Fiat 500 to prawdziwy rynkowy weteran. Podczas gdy inne samochody otrzymują nowe generacje - ten stylowy maluch jest na...