Dacia Duster 1.3 TCe 150 KM Prestige – TEST

Dacia Duster to jeden ze wzbudzających największe emocje na naszym rynku model. Jego zwolennicy chwalą go głównie za rozsądne podejście do wyceny, bo co prawda samochód ten nie oferuje takiego poziomu wyrafinowania niż droższa konkurencja – ale wszystko wynagradza ceną. Czasy się jednak zmieniają, auta generalnie drożeją i Duster dochodzi już do kwoty 100 000 zł, a i potrafi ją przekroczyć.

Czy zatem wciąż warty jest zainteresowania? Biorąc pod uwagę fakt, że Dacia nie działa w próżni i inne samochody też drożeją – jak najbardziej. Wciąż jednak niestety trudno jest się dostosować do nowej rzeczywistości, z tak szybko zmieniającymi się cenami i dlatego nie ma co się dziwić, że 6-cyfrowa kwota za Dustera to coś dziwnego. A tyle kosztuje auto takie, jakie dostałem do testów, gdzie znalazł się topowy silnik benzynowy 1.3 TCe 150 KM, połączony z manualną skrzynią biegów. O tym jak sobie ten samochód radzi opowiadam w teście wideo.

Poniżej obejrzeć można też galerię zdjęć tego modelu, które zrobiłem podczas jazdy nim.

Dacia Duster 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...