Range Rover Sport 5.0 V8 525 KM HSE Dynamic – TEST

Range Rover Sport 2 generacji odchodzi powoli na zasłużoną emeryturę. Na horyzoncie majaczy już jego następca, który też będzie duży, luksusowy i szybki. Nie będzie miał jednak jednego z wyróżników obecnego wcielenia tego modelu, czyli silnika 5.0 V8 525 KM, ponieważ zastąpiony zostanie on jednostką o takiej samej ilości cylindrów, ale o pojemności 4,4 litra. O tym jak 5-litrowy potwór sprawuje się w Range Roverze Sport przekonałem się, spędzając z nim kilka dni.

Auto dostałem w bogato doposażonej odmianie HSE Dynamic, gdzie dodatki kosztowały ponad 150 000 zł. Na filmie pokazuję jak wypada silnik w tym samochodzie – jak przyspiesza, brzmi, a także z jakim spalaniem trzeba się w jego przypadku liczyć. Sprawdzam też sposób wykonania i jakość obsługi, a także czy ogólny klimat gwarantowany przez Range Rovera Sport jest adekwatny do auta za te pieniądze. Wszystkie moje spostrzeżenia przedstawiam w teście wideo:

Polecam też rzucić okiem na galerię zdjęć omawianego modelu.

Range Rover Sport 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Volkswagen ID 4 77 kWh 204 KM Performance Pro – TEST

Volkswagen na początku wprowadzania swoich elektrycznych samochodów na rynek nie eksperymentował, tylko postawił na najmodniejsze obecnie crossovery. ID 4...