Mazda 2 Hybrid 1.5 116 KM Agile – TEST

Normy emisji spalin w Europie są coraz ostrzejsze dla samochodów i producenci stosują różne środki, abym im zapobiegać. Jednym z nich jest „klonowanie” zelektryfikowanych modeli innych marek i taką drogą poszła ostatnio Mazda, wypuszczając na rynek model 2 Hybrid, który bazuje na Toyocie Yaris. Zabieg taki pozwala lepiej wpasować się w unijne obostrzenia i co ciekawe nie oznacza końca życia zwykłej, spalinowej Mazdy 2, która wciąż jest w ofercie i przeszła nawet ostatnio odświeżenie. A jak radzi sobie hybrydowa „dwójka”?

Sprawdzałem to, spędzając kilka dni z tym modelem i przejeżdżając nim kilkaset kilometrów w różnych warunkach. Mogłem dzięki temu ocenić jakie spalanie oferuje układ hybrydowy, na który składa się silnik benzynowy 1.5 i wspomagający go elektryk. Od razu wspomnę, że mówimy tu o wynikach ponadprzeciętnie niskich. Przyjrzałem się również temu jak Mazda 2 Hybid w 2022 roku wypada po prostu jako samochód – na jakie można liczyć w niej osiągi, jakość wykonania i sposób obsługi. Osoby, które są zainteresowane tym modelem zapraszam do oglądania testu wideo.

Polecam też rzucić okiem na poniższą galerię zdjęć, które zrobiłem Maździe 2 Hybrid.

Mazda 2 Hybrid 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Honda ZR-V 2.0 i-MMD 184 KM Advance – TEST

Honda ZR-V to środkowy model w ofercie tego japońskiego producenta jeśli chodzi o crossovery. Dostajemy tutaj lekko ponad 4,5...